O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Blog > Komentarze do wpisu

Ćwierkają o Energii o poranku

Najwcześniej budzi się półkula zachodnia. Z ameryki południowej nad ranem czasu polskiego informacje głównie dotyczą tego co robią instytucje rządowe i ministerstwa. Ameryka północna żyje w tym samym czasie eksploatacją gazu łupkowego i lobbingiem na rzecz odblokowania amerykańskich złóż ropy naftowej na Atlantyku. Ale departament stanu i instytucje rządowe zajmujące się energetyką także informują internautów o swojej działalności.

Rudi Schubert też jest na Twitterze. Nie chodzi jednak o polskiego satyryka. Niemiecki popularyzator samowystarczalności energetycznej gospodarstw domowych i energii z piorunów 22 lipca zareklamował na Twitterze swoją stronę.  Przez 24 godziny na dobę firmy energetyczne, instytucje rządowe i pozarządowe, popularyzatorzy i przeciwnicy atomu, zieloni, poszukiwacze gazu łupkowego, media i dziennikarze zajmujący się energetyką posyłają przez Twittera informacje o tym czym aktualnie się interesują, przekazują myśli ale częściej linki do dłuższych materiałów którymi chcą się podzielić ze światem.  Tweetować w wolnym tłumaczeniu znaczy ćwierkać. Autorzy wpisów muszą zmieścić się w 140 znakach.

Ameryka Południowa: Urzędowe ćwierkanie bez latynoskiej energii

Jornal da Energia to brazylijski magazyn dotyczący energetyki, dzięki któremu dowiemy się, że w Ameryce Południowej energetyki dotyczą podobne problemy co w Europie. Podobnie jest dotowana z pieniędzy publicznych, podobnie stawia się na źródła odnawialne. Innym magazynem z Brazylii dostępnym na Twitterze jest Ambiente Energia. Znajdziemy też Ministerstwo Energetyki i Zasobów naturalnych pod nickiem @Minas_Energia. Centralenergia to z kolei Chilijski portal zajmujący się rozbudową energetyki w tym kraju. Zagadnieniami ekologicznymi w Chile zajmuje się z kolei użytkownik @ecologiactiva. Profile południowoamerykańskich instytucji sprawiają wrażenie pisanych z urzędowej konieczności ale zawierają dużo merytorycznych informacji.

USA: gaz łupkowy i krytyka Obamy

Inaczej jest w USA. Tam o energii prowadzona jest wielowątkowa debata. Twitterowicz @nytimesgreen to blogger amerykańskiego dziennika New York Times zajmujący się energią i ochroną środowiska. Marcellus Gas  jest z kolei koalicją firm zajmującą się wydobyciem gazu łupkowego. @Marcellus Shale Jobs to profil tej organizacji wyłącznie z ogłoszeniami o pracy. Portalem mówiącym o wydobyciu gazu z łupków posiadającym swoje konto na Twitterze jest Shale News, odpierając argumenty obrońców środowiska informuje, że do szczelinowania używa zamiast wody coraz częściej propanu. @FrackFacts to z kolei profil organizacji zajmującej się badaniem i mówieniem o szkodliwości szczelinowania w procesie wydobycia gazu łupkowego.  Dzięki użytkownikowi @StoptheFreeze dowiemy się sporo na temat działalności organizacji w USA lobbującej za odblokowaniem wydobycia paliw na terenie USA, szczególnie ropy i gazu na Atlantyku. Organizacja krytykuje rząd Obamy i sugeruje że wydobywanie amerykańskich zasobów to więcej miejsc pracy w USA. Energystar to z kolei rządowa organizacja w USA zajmująca się inwentaryzacją i promowaniem wydobywania paliw na terenie USA. EPA  to kolejna rządowa agenda w USA zajmującą się edukacją w dziedzinie ochrony środowiska. Ciekawostką jest fakt, że posiada również profil w języku hiszpańskim ukryty pod nickiem @EPAespanol.

W Europie też o łupkach

Europejscy Twitterowicze także mają dla czytelników zróżnicowane informacje. Profil @ShaleGasExpert London ukrywa eksperta i analityka rynku energii oraz zwolennika gazu łupkowego Nicka Grelay’ego. Brytyjczyk relacjonuje m.in. odwierty w Łebieniu na Pomorzu, podczas poszukiwania gazu w polskich łupkach. @EnergeticLeader Europe jest natomiast profilem firmy rekrutującej i szkolącej menadżerów dla energetyki.  Na swoim profilu promuje głównie informacje o szkoleniach i konferencjach. Energetic  Futura to hiszpański portal z Malagi zajmujący się nowoczesnymi źródłami energii.

Zielono mi

Greenpeace, znany z wielu akcji dotyczących także energetyki posiada na Twittere kilkadziesiąt profili, bo osobny profil posiada oddział z każdego kraju, ponadto wielu działaczy organizacji posiada dodatkowo własne konta. Dzięki informacjom na Twitterze możemy się dowiedzieć np. o akcji Greenpeace w Rosji w obronie jeziora Bajkał i o tym, że w Niemczech działa Greenpeace Jugend zrzeszająca młodzież należącą do tej organizacji ekologicznej.

środa, 27 listopada 2013, eu2012mm

Polecane wpisy

  • Kontynuacja elit

    Stara elita wchodzi w sojusz z nową by przetrwać. Choć i zdarza się, że Ci o których piszą na Pudelku wchodzą w związki (także małżeńskie) z tymi o których pisz

  • TK głupcze!

    Posłuchałem co mówią na Europejskim Kongresie Gospodarczym: Morawiecki, Szydło, Emilewicz, Adamczyk i Gowin i mam ochotę zakrzyknąć: PODZIWIAM WAS. Gospodarczy

  • TK komunistyczny?

    Postulat powołania niezawisłego Trybunału Konstytucyjnego lub odpowiedniej Izby Sądu Najwyższego był jednym z postulatów zawartych w uchwale I Krajowego Zjazdu

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2018/05/08 11:32:13
Super opcja z tą energią o poranku :)
www.londonescorts.com/national-gallery-famous-place.html
-
2018/05/17 16:18:05
Super artykuł o Energii :)

stawskokowy.weebly.com
euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę