O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Blog > Komentarze do wpisu

O co spór aborcyjny

Spór wokół regulacji prawnych dotyczących aborcji to nie spór zwolenników i przeciwników życia lub zwolenników prawa do wyboru nad prawem do życia przeciw tym co życie stawiają nad wyborem. Tak zarysowane linie podziału to efekt medialnych uproszczeń. Istotą jest to jak głęboko kontrola Państwa i sankcje karne będą wpuszczone w tą strefę. Im bardziej Państwo ingeruje tym większe ma pole do użycia swoich narzędzi przeciw obywatelom. Sprawa aborcyjna może być narzędziem szantażu przeciw komuś niewygodnemu. Np. kobieta działająca przeciw rządowi będąca w ciąży zagrażającej jej zdrowiu lub życiu może zostać oskarżona o to, że powód usunięcia jest inny. I tu prokurator ma pole do popisu. Może szantażować ją, lekarza. A czas leci. A to może doprowadzić do śmierci. Wygodnej dla władzy. Tak samo może się dziać w lokalnych - powiatowych układach. Kościół Katolicki nie powinien narzucać w tej sprawie rozwiązań prawnych bo w ten sposób działa z Państwem i aparatem represji przeciw swym poddanym. Powinien głosić swój pogląd i do tego się ograniczyć.  

Ostatnio w TVN24 wystąpił Paweł Kukiz lider udającej opozycyjną formacji. Mówił o ciężko chorej córce, której leczenie jest zależne od decyzji administracyjnej. A niech teraz ostrzej się sprzeciwi planom rządu w tej czy innej sprawie. Decyzja aparatu władzy może oznaczać wyrok śmierci dla niej. To już się dzieje. Czy Kukiz idąc z tą sprawą do TV zrobił ruch wyprzedzający i załatwiał sobie polisę ubezpieczeniową przed takim działaniem?

sobota, 24 marca 2018, eu2012mm

Polecane wpisy

  • Czy w PL potrzebujemy €uro?

    Czy my w PL potrzebujemy €uro? Od kiedy rozpruła mi się podszewka w portfelu i mam osobną przegródkę na Zł i € myślę, że może nie?

  • Antyszczepionkowcy Putina

    Kogo dziwi, że antyszczepionkowców popiera Putin? Przecież w jego interesie jest by Polska stała się podejrzana sanitarnie i nasza zachodnia granica została zam

  • Lud pisowski, lud kodowski

    Dominacja PiS-u ryje nam berety. Tak staramy się nieraz zjednoczyć w walce z nimi, że i po naszej demokratycznej stronie brak w dyskusji powietrza i luzu. Pojaw

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę