O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Blog > Komentarze do wpisu

KLER 7/10

1. Jest jak Drogówka i Piłkarski Poker. Tamte filmy nie wstrząsnęły tamtymi środowiskami zawodowymi opisując ich patologie. Ten film może.
2. Film jest ostrzeżeniem dla kleru: spoglądając w lustro nie zobaczcie kogoś z tego filmu zamiast swojego oblicza. Pilnujcie się. Rola wychowawcza.
3. Początkowo wydaje się filmem lekkim, jak Drogówka, pastiszem, jest trochę gagów, lekko komediowym, pod koniec staje się dramatem jak Wołyń.
4. Film jest nakręcony tak, że i intelektualista znajdzie w nim materiał do rozważań roli relacji Państwo-Kościół, jak i prosty widz gagi i teksty, które go rozbawią.
5. Na seansie o 23:10 w krakowskim Multikinie pełna sala. Widz masowy
6. Genialne zagrana mimika, dykcja, gesty księży, które stosują by być odbieranymi bardziej świątobliwie. :)
7. To nie tylko film o kościele. To także film o Polsce, o naszej mentalności narodowej, dusznej atmosferze w kraju, relacjach przepełnionych brakiem szacunku, ignorowaniem się nawzajem i przemocą.
8. Fajne smaczki i nawiązania do innych filmów: Drogówki, Czterech Pancernych, Wołynia i paru innych.
9. Nawiązanie do śmierci Piotra Szczęsnego. Tu ksiądz Kukuła podpala się bo nie wytrzymuje zła dookoła. Przykleja mu się łatkę wariata. Gdy płonie otaczają go ludzie tworząc trójkąt jako znak opatrzności Bożej. Piotr Szczęsny chorował psychicznie a jego dramat, na szczęście(nomen omen) nie skutecznie chcieli wykorzystać marni i cyniczni politycy. Ale jego śmierć, w której poświęcił swą chorobę na ołtarzu ojczyzny też była opatrznościowa, uratował nas, coś powstrzymał, wstrząsnął.
10. Rażą niedoróbki. Jak akcja dzieje się w PL parafii to wolałbym widzieć w tle polski znak drogowy(żółto-czerwony) a nie czeski(biało-czerwony)(3 razy). Jak auto ma polską tablicę rej. to niech ma czcionkę oryginalną. Da się zamówić. Maniacy co mają w sieci strony nt. tablic widzą takie detale. Takie niechlujstwo psuje cały efekt. I może Smarzowski dlatego podkreślił, że kręcił w Czechach by te niedoróbki przykryć?Skoro dało się zrobić płomienie na Jakubiku jak prawdziwe, to komputerowiec te znaki poprawiłby przy okazji raz dwa pewnie?

sobota, 29 września 2018, eu2012mm

Polecane wpisy

  • Dylemat wyborcy

    Ciekawe na ile wyborcy Koalicji Europejskiej będą patrzeć na ile ich głos poprze kogoś kogo szanują a na ile kogoś kogo nie cierpią i też jest na liście i uciek

  • Prezydent bajkopisarz

    Prezydent Duda jest przeciw by w Europie powstawały konkurencyjne do NATO organizacje militarne. Panie Prezydencie! niech Pan szybko telefonuje do Putina i mu t

  • PolExit w Krakowie

    Nowa partia europosła Żółtka zbiera podpisy. w tempie 8 na 1,5h.  Zawsze mnie zastanawia ile w tym zdrady a ile chęci odróżnienia się za wszelką cenę.

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę