O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Blog > Komentarze do wpisu

Sekciarstwo KOD-u

Wśród fanów Koalicji Obywatelskiej pożenionej z KODem oprócz skoszarowania politycznego nastąpiło skoszarowanie poglądów, wycięcie dialogu. Są początki niechęci do wolnej prasy, np. krytykującej GW i klękania przed politykami. Coraz łatwiejsze definiowanie wroga. Tropienie nieprawomyślności i orwellowskiej myślozbrodni. Sekciarstwo jako efekt manipulacji. I brak pozytywnego przywództwa.

A moje pytanie do konstruktorów zjednoczonych bloków brzmi. Jak budując je zadbać o konkurencję, dialog i pluralizm, które budują jakość demokracji? Niezbędną by nie upadła.

sobota, 29 września 2018, eu2012mm

Polecane wpisy

  • Czy w PL potrzebujemy €uro?

    Czy my w PL potrzebujemy €uro? Od kiedy rozpruła mi się podszewka w portfelu i mam osobną przegródkę na Zł i € myślę, że może nie?

  • Antyszczepionkowcy Putina

    Kogo dziwi, że antyszczepionkowców popiera Putin? Przecież w jego interesie jest by Polska stała się podejrzana sanitarnie i nasza zachodnia granica została zam

  • Lud pisowski, lud kodowski

    Dominacja PiS-u ryje nam berety. Tak staramy się nieraz zjednoczyć w walce z nimi, że i po naszej demokratycznej stronie brak w dyskusji powietrza i luzu. Pojaw

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2018/09/29 23:08:42
Zgadza się: konkurencja, dialog, pluralizm - zasady kardynalne demokracji. Trzeba ich pilnować na codzień - choć nie jest to proste - aby nie zejść z właściwego kursu.
-
2018/09/30 16:46:27
No niestety w imieniu walki z autorytaryzmem władzy rośnie autorytaryzm wewnątrz głównej opozycji, Rafał Woś napisał głupi tekst ale to nie powód by go wywalać z Polityki, rażące jest też usunięcie działu opinii w Gazeta.pl.
euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę