O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Blog > Komentarze do wpisu

Sekciarstwo KOD-u

Wśród fanów Koalicji Obywatelskiej pożenionej z KODem oprócz skoszarowania politycznego nastąpiło skoszarowanie poglądów, wycięcie dialogu. Są początki niechęci do wolnej prasy, np. krytykującej GW i klękania przed politykami. Coraz łatwiejsze definiowanie wroga. Tropienie nieprawomyślności i orwellowskiej myślozbrodni. Sekciarstwo jako efekt manipulacji. I brak pozytywnego przywództwa.

A moje pytanie do konstruktorów zjednoczonych bloków brzmi. Jak budując je zadbać o konkurencję, dialog i pluralizm, które budują jakość demokracji? Niezbędną by nie upadła.

sobota, 29 września 2018, eu2012mm

Polecane wpisy

  • Jakość a ilość parlamentarzystów

    Nasi posłowie i ministrowie reprezentują dziadoską jakość. Bo zarabiają circa 1/4 tego co europosłowie. Trzeba ograniczyć liczbę parlamentarzystów o circa 60% i

  • Fejk PiS-u

    Fejka pt. przyspieszone wybory podsunął opozycji PiS by w pośpiechu uzgadniali listy i się pożarli. Brawo Jarek!

  • czas zlikwidować NBP

    czas zlikwidować NBP i przyjąć €uro - nie będą nas bulwersować zarobki w NBP. dzięki PiS!

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2018/09/29 23:08:42
Zgadza się: konkurencja, dialog, pluralizm - zasady kardynalne demokracji. Trzeba ich pilnować na codzień - choć nie jest to proste - aby nie zejść z właściwego kursu.
-
2018/09/30 16:46:27
No niestety w imieniu walki z autorytaryzmem władzy rośnie autorytaryzm wewnątrz głównej opozycji, Rafał Woś napisał głupi tekst ale to nie powód by go wywalać z Polityki, rażące jest też usunięcie działu opinii w Gazeta.pl.
euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę