O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Blog > Komentarze do wpisu

Duch Komorowskiego. Duch klęski. I egzamin dla KOD-u.

Nad Koalicją Europejską unosi się zapach naftaliny. Atmosfera przypomina poprzedzającą klęskę Komorowskiego. Dziś przystąpił do niej SLD. Ta sama partia która kończyła rządy w stylu dziś znanym z rządów PiS-u. Miała swojego Kurskiego, który nazywał się Kwiatkowski (PSL też miał swojego - nazywał się Miazek). Swoje afery: Rywina, Starachowicką. W tej ostatniej polityk SLD przekazując informacje gangsterom sprowadził na życie policjantów zagrożenie.
 
Ciekawe czy do KE przenikną osoby, które za tamte rządy i afery były odpowiedzialne a które wyborcy wykopali za to z polityki? Czy przenikną na listy wyborcze?
 
Jak zachowa się KOD? Czy poprze ją bezkrytycznie, bo trzeba odsunąć PiS od władzy, a ten pogląd powtarzają działacze KOD-u ostatnio na okrągło? Czy przyjrzy się, czy i tu nie trzeba skontrolować przestrzegania standardów przez polityków, dziś aspirujących do władzy. Czy zachowa się jak prawdziwa organizacja pozarządowa z misją czy jak akwizytor naganiający wyborców lub jak startup gromadzący społeczność by ją opchnąć. Egzamin KODzie przed tobą trudny.
 
A sam pomysł jednej listy właśnie z powodu utrudnionej kontroli, kto się na nią pcha jest niedemokratyczny i na dłuższą metę szkodliwy. Wiosno - dziękuję! Zmusisz tych leni do zwiększonego wysiłku i pogłówkowania by znajdowali rozwiązania na prawdę rozwiązujące problemy a nie powielające je.
sobota, 16 lutego 2019, eu2012mm

Polecane wpisy

  • Dylemat wyborcy

    Ciekawe na ile wyborcy Koalicji Europejskiej będą patrzeć na ile ich głos poprze kogoś kogo szanują a na ile kogoś kogo nie cierpią i też jest na liście i uciek

  • Prezydent bajkopisarz

    Prezydent Duda jest przeciw by w Europie powstawały konkurencyjne do NATO organizacje militarne. Panie Prezydencie! niech Pan szybko telefonuje do Putina i mu t

  • PolExit w Krakowie

    Nowa partia europosła Żółtka zbiera podpisy. w tempie 8 na 1,5h.  Zawsze mnie zastanawia ile w tym zdrady a ile chęci odróżnienia się za wszelką cenę.

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2019/02/17 00:05:55
Słuszne i oby zbawienne w przyszłości ;)
euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę