O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Blog > Komentarze do wpisu

Złoty czy €uro? Odpowie nam Bitcoin :)

Odpowiedź na pytanie czy wprowadzać w PL €uro może przyjść z niespodziewanej strony. Obu walutom może zagrozić kryptowaluta lub kilka. I wtedy te klasyczne będą musiały się do niej upodobnić i przejąć pewne jej cechy. Ta, która zrobi to sprawniej wygra w PL. W tym wyścigu stawiam na €uro, ale kto wie.

Z drugiej strony próba ogniowa czyli kryzys dopiero przed kryptowalutami. Dlatego bezpieczna jest różnorodność. Zarówno Bitcoin, Złoty, Funt. Frank, U$ Dollar i €uro do chwili gdy są silne powinny istnieć. Istnienie wielu walut zabezpiecza gospodarkę gdy jedna z nich jest w kryzysie. Niech lepszy pieniądz wypiera gorszy wbrew zasadzie sformułowanej przez Kopernika.

Nasz polski dylemat: Złoty czy €uro to dylemat luksusowy - wybór między dwiema silnymi walutami, choć wprowadzenie €uro dałoby nam dziś oszczędności związane z tańszym kredytem, zniesieniem ryzyka kursowego i wygodą posiadania tej samej waluty co najsilniejsze państwa Europy. No i jest jeszcze bonus geopolityczny. Polska w strefie €uro to rdzeń Europy, kraj z którym inni bardziej się liczą niż dziś.

A co powinno się znaleźć na monetach €uro? Marzy mi się gdański pomnik z trzema krzyżami, Lech Wałęsa no i nasz orzeł z godła i rewersu Złotego.52926891_10213851330579229_8864765816944459776_n(Bankomat z Bitcoinami na krakowskim dworcu)

wtorek, 26 lutego 2019, eu2012mm

Polecane wpisy

  • Dylemat wyborcy

    Ciekawe na ile wyborcy Koalicji Europejskiej będą patrzeć na ile ich głos poprze kogoś kogo szanują a na ile kogoś kogo nie cierpią i też jest na liście i uciek

  • Prezydent bajkopisarz

    Prezydent Duda jest przeciw by w Europie powstawały konkurencyjne do NATO organizacje militarne. Panie Prezydencie! niech Pan szybko telefonuje do Putina i mu t

  • Róża

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2019/02/26 20:02:08
zgoda, dywersyfikacja w tej kwestii daje poczucie bezpieczeństwa. podobno Kryzys zbliża się po cichu. Ktoś go przypadkiem widział, podobno jest duży i brzydki. dlatego dmuchajmy na zimne. Symbole mocne, będą wspierać!
euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę