O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Blog > Komentarze do wpisu

Kaczyński za €uro

Najważniejsza w wypowiedzi Prezesa o €uro jest deklaracja, że €uro przyjmiemy bo się zobowiązaliśmy. Potem to przykrył propagandowym bełkotem o tym, że czekamy aż zrównamy się z Niemcami a €uro przechodziło kryzysy.
 
I właśnie dlatego Panie Prezesie że €uro kryzysy przeszło warto je przyjąć, bo z chorób wieku dziecięcego zostało wyleczone. I nie czekajmy na zrównanie się z Niemcami a potraktujmy €uro jak dźwignię, narzędzie które pomoże nam się z nimi zrównać szybciej.
 
€uro to efekt skali czyli waluta dużej częśći kontynentu, wygoda podczas podróżowania na zakupy, do pracy lub turystycznie.
 
Przyjęcie €uro to oszczędność na wymianie walut - tzw. kosztach transakcyjnych.
 
Ponadto w strefie €uro są niże stopy procentowe niż w PL
 
No i efekt psychologiczny. Łatwiej porównamy się z Niemcami, Francuzami, Irlandczykami, Holendrami. To wyzwoli energię, która będzie nas pchała do zrównania płac i emerytur.
 
A ponadto w Konstytucji 3 maja jest napisane, że Korona i Litwa ma mieć jeden pieniądz. A na Litwie €uro już jest.
niedziela, 14 kwietnia 2019, eu2012mm

Polecane wpisy

  • Słabość lewicy a nie siła prawicy

    Dlaczego europejskie elektoraty skręcają w prawo? Nie dlatego, że prawica daje odpowiedzi na problemy współczesności, bo nie daje - patrz Brexit. To dla tego, ż

  • Kaczyński gra w interesie Putina

    Gdy Polska kandydowała do NATO ze strony Rosji padały propozycje: nie przystępujcie do NATO, niech NATO i Rosja podpiszą wspólną deklarację o zagwarantowaniu Po

  • RT

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę