O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Artykuły | Fotoreporter | Z archiwuim UE
RSS
środa, 24 kwietnia 2019

córka z pierwszego małżeństwa męża kochanki wróciła zapłakana ze szkoły. chciała poprawiać geografię ale okazało się, że geograf sprzedał globus, kupił czystą i leżał nawalony pod biurkiem. poszła do polonistki ale ta zamiast dzień dobry powiedziała: litwo ojczyzno moja. pomyślała: jak można nie kochać polski. kolega z siódmej klasy, ten co chodzi w koszulkach bechemota powiedział do niej: ave satan, gdy poszli razem do katechety, tylko u niego dało się poprawić. potem jej koledzy wybiegli wesoło ze szkoły. odpalili papierosy, otworzyli flaszki, hodnik zapluły. krzyczały do siebie: wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy

22:52, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 23 kwietnia 2019

Zarzuty pod adresem nauczycieli ze strony trolli: mało godzin pracy, 2 mies. wakacji, ferie. Więc czego oni chcą? Nie dajcie się nabrać. Za to jak jest zorganizowana praca nie odpowiadają nauczyciele a rząd. Władza o tendencjach autorytarnych chce ich przedstawić jako dręczycieli biednych dzieci a siebie jako wybawcę. A to ona jest odpowiedzialna za system a nie jego wykonawcy czyli nauczyciele. Władza nie jest dobrym, zatroskanym wujciem, płaczącą matką czy ofiarą. Płacimy na to podatki by do jasnej cholery rozwiązywała problemy. I za to będziemy ją rozliczać. Za hejt przeciw nauczycielom też. Zalewska. Szydło. Morawiecki. Duda - to nazwiska odpowiedzialnych, za to biorą kasę. Nikt ich tam siłą nie trzyma. Mogą odejść.

P.S. U znajomego w CB radio słyszałem trolla czytającego z kartki takie właśnie oskarżenia. Władza ma trolli nie tylko na FB ale i wśród krótkofalowców.

12:10, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 18 kwietnia 2019

Dlaczego europejskie elektoraty skręcają w prawo? Nie dlatego, że prawica daje odpowiedzi na problemy współczesności, bo nie daje - patrz Brexit. To dla tego, że lewica jest słaba i też nie daje odpowiedzi na pytania i problematy dnia dzisiejszego. Świat pracy najemnej, zusów, związków zadowowych zanika a rośnie świat wirtualny, ekonomii współdzielenia, startupów i globalizacji. Ten kto odpowie na problemy młodego pokolenia epoki bitcoina a nie €uro wygra lewicowy elektorat. 

14:31, eu2012mm
Link Komentarze (2) »
środa, 17 kwietnia 2019

Gdy Polska kandydowała do NATO ze strony Rosji padały propozycje: nie przystępujcie do NATO, niech NATO i Rosja podpiszą wspólną deklarację o zagwarantowaniu Polsce (i innym krajom Europy Środkowej) bezpieczeństwa. Dziś bylibyśmy w czarnej d...urze, gdybyśmy się na to zgodzili. Takie deklaracje łatwo anulować a Europa Środkowa stałaby się geopolityczną pustką, o którą toczyłaby się rywalizacja, nie koniecznie pokojowa. Przed przystąpieniem Polski do NATO Rosjanie żądali m.in. korytarza do Królewca, po naszym wstąpieniu trochę zmiękła im rura.

Dziś prezes PiS żąda od konkurentów politycznych deklaracji w sprawie nie przystępowania do €uro, choć sam kilka dni temu deklarował, że Polska €uro przyjmie. Deklaracje, że nie przyjmiemy €uro złożyła już Prawica RP i Kukiz 15'. Partie te chciały by taką deklarację przyjął Sejm.

Deklarowanie i oczekiwanie od innych, że nie przyjmiemy €uro lub nie szybko to postawa podobna do chęci stworzenia czegoś mglistego i groźnego zamiast wstąpienia do NATO i UE na początku wieku. W takiej postawie przodowało SLD, o czym pisze w swoich wspomnieniach Stefan Meller. Szansa przyjęcia €uro to karta, której nie powinniśmy sami oddawać z naszych rąk. Powinniśmy nią grać w imię interesu państwowego i narodowego. I przyjąć wspólną walutę gdy da nam to zysk. Deklarowanie, że tego nie zrobimy lub nie teraz ogranicza nasze pole manewru i sprzyja naszym przeciwnikom, dlatego jest wbrew interesowi narodowemu.

19:54, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 16 kwietnia 2019

10:27, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 14 kwietnia 2019

Największe chamstwo i pogarda dla ludzi ze strony tej władzy to decyzja: jak jest kaska w budżecie to dać ją hołocie, niech się nachleje i nażre za swoje, ale to my dajemy, byle na nas głosowali. I nie było pytań o to czy nie potrzebują opiekunowie niepełnosprawnych lub nauczyciele. Bo takie pytania zadają mężowie stanu. Bo władza autorytarna ma człowieka w pogardzie. Także udając że daje prezenty rozdzielając nasze pieniądze.

23:11, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
Najważniejsza w wypowiedzi Prezesa o €uro jest deklaracja, że €uro przyjmiemy bo się zobowiązaliśmy. Potem to przykrył propagandowym bełkotem o tym, że czekamy aż zrównamy się z Niemcami a €uro przechodziło kryzysy.
 
I właśnie dlatego Panie Prezesie że €uro kryzysy przeszło warto je przyjąć, bo z chorób wieku dziecięcego zostało wyleczone. I nie czekajmy na zrównanie się z Niemcami a potraktujmy €uro jak dźwignię, narzędzie które pomoże nam się z nimi zrównać szybciej.
 
€uro to efekt skali czyli waluta dużej częśći kontynentu, wygoda podczas podróżowania na zakupy, do pracy lub turystycznie.
 
Przyjęcie €uro to oszczędność na wymianie walut - tzw. kosztach transakcyjnych.
 
Ponadto w strefie €uro są niże stopy procentowe niż w PL
 
No i efekt psychologiczny. Łatwiej porównamy się z Niemcami, Francuzami, Irlandczykami, Holendrami. To wyzwoli energię, która będzie nas pchała do zrównania płac i emerytur.
 
A ponadto w Konstytucji 3 maja jest napisane, że Korona i Litwa ma mieć jeden pieniądz. A na Litwie €uro już jest.
12:02, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
tak europoseł Sośnierz robi z siebie błazna a z ludzi durniów. Panie Pośle a nad czym Pan pracuje? Co Pan dla nas robi? Płacimy Panu z naszych podatków nie za to by kpił sobie Pan z ludzi a by Pan pracował dla dobra wspólnego
11:47, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
piątek, 12 kwietnia 2019

WHEN WILL BE BREXIT? AT THE END OF MAY ;)

15:56, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 11 kwietnia 2019

Po ostatnich wypowiedziach Jędraszewskiego i Biereckiego każdy z nas powinien być gotów na atak jak na Adamowicza. Ich aż świerzbi. Mają do nas nieograniczoną pogardę. Ledwo tłumią nienawiść i agresję. Jak możemy się bronić? Siła jest w byciu razem i w pokojowych metodach. Nie bądźmy jak oni.

 
 
 
 
21:00, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Mam podobne odczucia: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/senator-opuszcza-klub-parlamentarny-po-jan-rulewski-nie-moge-wspierac-ke/lfy6slj KE powstała by odsunąć PiS w imię praworządności i demokracji. A tu na liście KE Leszek Miller odpowiedzialny politycznie za aferę starachowicką, która była czymś tak groźnym dla demokracji i obrzydliwym jak dziś to co robi PiS. Cel nie uświęca środków a politycy samozwańczo nazywający się obrońcami demokracji nie dbają o standardy we własnych szeregach. W sprawie standardów milczy KOD pomagający KE zbierać podpisy, czyniąc się w ten sposób organizacją fasadową, ograniczając się do roli akwizytora i naganiacza.

19:14, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
Patrz! Ta Szydło to chyba wyprała kolorowy żakiet w proszku do białego. Pacz! Jaki blady! HAHAHA!
 
00:07, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
środa, 10 kwietnia 2019
wtorek, 09 kwietnia 2019
niedziela, 07 kwietnia 2019
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 40
euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę