O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Artykuły | Fotoreporter | Z archiwuim UE
RSS
środa, 20 lutego 2019

11:21, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
sobota, 16 lutego 2019
Nad Koalicją Europejską unosi się zapach naftaliny. Atmosfera przypomina poprzedzającą klęskę Komorowskiego. Dziś przystąpił do niej SLD. Ta sama partia która kończyła rządy w stylu dziś znanym z rządów PiS-u. Miała swojego Kurskiego, który nazywał się Kwiatkowski (PSL też miał swojego - nazywał się Miazek). Swoje afery: Rywina, Starachowicką. W tej ostatniej polityk SLD przekazując informacje gangsterom sprowadził na życie policjantów zagrożenie.
 
Ciekawe czy do KE przenikną osoby, które za tamte rządy i afery były odpowiedzialne a które wyborcy wykopali za to z polityki? Czy przenikną na listy wyborcze?
 
Jak zachowa się KOD? Czy poprze ją bezkrytycznie, bo trzeba odsunąć PiS od władzy, a ten pogląd powtarzają działacze KOD-u ostatnio na okrągło? Czy przyjrzy się, czy i tu nie trzeba skontrolować przestrzegania standardów przez polityków, dziś aspirujących do władzy. Czy zachowa się jak prawdziwa organizacja pozarządowa z misją czy jak akwizytor naganiający wyborców lub jak startup gromadzący społeczność by ją opchnąć. Egzamin KODzie przed tobą trudny.
 
A sam pomysł jednej listy właśnie z powodu utrudnionej kontroli, kto się na nią pcha jest niedemokratyczny i na dłuższą metę szkodliwy. Wiosno - dziękuję! Zmusisz tych leni do zwiększonego wysiłku i pogłówkowania by znajdowali rozwiązania na prawdę rozwiązujące problemy a nie powielające je.
22:57, eu2012mm
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 04 lutego 2019
piątek, 01 lutego 2019

Gdy politolog Marek Migalski wchodził do polityki i został europosłem powiedział: i ornitolog ma czasem ochotę polatać. Okazało się, że inny polityk-entomolog postanowił pobzykać. Nie mam mu tego za złe.

17:13, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 stycznia 2019

 Brexit or not to brexit?

09:57, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 stycznia 2019

Polska od początku obecności w UE zyskała odliczając składkę 107,5 mld €

Mniejszy fundusz spójności nawet o 46%

Mniej "kopert narodowych" więcej projektów unijnych

Wspólna "straż graniczna"?

Powstaje budżet strefy €uro

Dochody własne?

Wyższa składka?

Opodatkowanie zagranicznych korporacji np. google i facebook?

Możliwość brania kredytu przez UE? (w zw.  z wyższą składką)

Troska o prawoządność (korupcja + sądownictwo)

Opuszczenie UE przez UK jako hamulcowego korzystne?

 

 

23:24, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 08 stycznia 2019

Nasi posłowie i ministrowie reprezentują dziadoską jakość. Bo zarabiają circa 1/4 tego co europosłowie. Trzeba ograniczyć liczbę parlamentarzystów o circa 60% i podnieść im (i ministrom, premierowi, prezydentowi too) zarobki 3x. Niech ilość przejdzie w jakość

16:58, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Fejka pt. przyspieszone wybory podsunął opozycji PiS by w pośpiechu uzgadniali listy i się pożarli. Brawo Jarek!

15:36, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 07 stycznia 2019

czas zlikwidować NBP i przyjąć €uro - nie będą nas bulwersować zarobki w NBP. dzięki PiS!

12:16, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Trump kokietuje i dowartościowuje Putina bo Rosja jest słaba. Gdyby Rosja była mocna inaczej by śpiewał.

00:27, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
sobota, 05 stycznia 2019

nie mogę słuchać, czytać, oglądać wciskania kitu, że tylko "zjednoczona opozycja" obroni demokrację i każda krytyka i grzebanie przy nich to zbrodnia przeciw szlachetnemu zrywowi. a jak dojdą do władzy to na pewno będą lepsi? można im ufać? władza zdobyta magnetycznie przyciąga i wiąże a potem demoralizuje. każdy polityk, także opozycji powinien podlegać kontroli. dziennikarze i celebryci, którym sympatia do opozycji podpowiada wyłączenie w stosunku do jej polityków dziennikarskiego nosa i trzeźwego spojrzenia występują w roli pożytecznych idiotów. politycy, którzy każdy przejaw kontroli polityków dziś opozycyjnych histerycznie wpisują w "pisiorstwo" też myślą krótkowzrocznie. jak dzisiejsza opozycja zawiedzie to PiS po niej zdobędzie większość konstytucyjną. w imię racji stanu dzisiejsza opozycja powinna zadbać o mechanizmy kontrolowania polityków zaczynając od dopuszczenia krytyki i kontrolowania siebie. sztuką jest widzieć dalej niż koniec własnego nosa.

22:50, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
piątek, 04 stycznia 2019

Nie powstanie jednego bloku wyborczego nie musi oznaczać klęski opozycji. Drobne ugrupowania tj. Kukiz15, KPEiR, KPEiRRP, klub posłów "dietetycznych" w przeszłości decydowały o tym kto miał większość

14:29, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 38
euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę