O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Artykuły | Fotoreporter | Z archiwuim UE
RSS
wtorek, 08 stycznia 2019

Fejka pt. przyspieszone wybory podsunął opozycji PiS by w pośpiechu uzgadniali listy i się pożarli. Brawo Jarek!

15:36, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 07 stycznia 2019

czas zlikwidować NBP i przyjąć €uro - nie będą nas bulwersować zarobki w NBP. dzięki PiS!

12:16, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Trump kokietuje i dowartościowuje Putina bo Rosja jest słaba. Gdyby Rosja była mocna inaczej by śpiewał.

00:27, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
sobota, 05 stycznia 2019

nie mogę słuchać, czytać, oglądać wciskania kitu, że tylko "zjednoczona opozycja" obroni demokrację i każda krytyka i grzebanie przy nich to zbrodnia przeciw szlachetnemu zrywowi. a jak dojdą do władzy to na pewno będą lepsi? można im ufać? władza zdobyta magnetycznie przyciąga i wiąże a potem demoralizuje. każdy polityk, także opozycji powinien podlegać kontroli. dziennikarze i celebryci, którym sympatia do opozycji podpowiada wyłączenie w stosunku do jej polityków dziennikarskiego nosa i trzeźwego spojrzenia występują w roli pożytecznych idiotów. politycy, którzy każdy przejaw kontroli polityków dziś opozycyjnych histerycznie wpisują w "pisiorstwo" też myślą krótkowzrocznie. jak dzisiejsza opozycja zawiedzie to PiS po niej zdobędzie większość konstytucyjną. w imię racji stanu dzisiejsza opozycja powinna zadbać o mechanizmy kontrolowania polityków zaczynając od dopuszczenia krytyki i kontrolowania siebie. sztuką jest widzieć dalej niż koniec własnego nosa.

22:50, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
piątek, 04 stycznia 2019

Nie powstanie jednego bloku wyborczego nie musi oznaczać klęski opozycji. Drobne ugrupowania tj. Kukiz15, KPEiR, KPEiRRP, klub posłów "dietetycznych" w przeszłości decydowały o tym kto miał większość

14:29, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 stycznia 2019

Pomysły zjednoczonych bloków opozycji zawierają fałsz. Określają te bloki jako narzędzie obrony demokracji stawiając na przeciw niedemokratyczny PiS. OK. PiS jest zagrożeniem demokracji ale bloki zjednoczonej opozycji wcale nie są gwarancją obrony i pielęgnowania demokracji. Ich pojemność powoduje ryzyko, że znajdą się w nich politycy o pomysłach groźnych dla demokracji, niezależnie od intencji a mechanizm tworzenia list może być także niedemokratyczny czego efektem może być pozorna zmiana po wyborach. Polityków powinna kontrolować czwarta władza czyli media, także opozycyjnych, bo wielu z nich jest częścią władzy ustawodawczej a aspirują do wykonawczej. Politycy opozycji spychając krytykę i analizę ich działania pod szyld "pisiorstwa" robią ludziom wodę z mózgu. Brak w tworzących się blokach zjednoczonej opozycji pomysłu jak zagwarantować nacisk mediów na polityków opozycji, który służy demokracji  jest przeoczeniem celowym lub nie i nieuczciwym stawianiem się na miejscu obrońców demokracji. 

11:51, eu2012mm
Link Komentarze (2) »
niedziela, 30 grudnia 2018

Przyspieszonych wyborów nie będzie bo PiS chce mieć swojego komisarza w przyszłej Komisji Europejskiej

12:22, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 grudnia 2018

Bp Pieronek często był ostry jak brzytwa bo jego mówienie było myśleniem na głos a nie skończonymi wnioskami czy tezami. Na tym polega dialog w przestrzeni publicznej

02:10, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
sobota, 22 grudnia 2018

W myśleniu i mówieniu o tym jak unikać trudnych politycznych tematów podczas wigilii i świąt jest coś z traktowania siebie i innych jak chłopstwo pańszczyźniane z czworaków, które ma się nie wtrącać w sprawy, w które Pan nie pozwala bo to niegrzeczne. A przecież jesteśmy obywatelami a nie pańszczyźnianym chłopstwem a Ojczyzna to nasze wspólne dobro. Więc czemu o niej nie rozmawiać?

16:42, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Co to za idiotyczne dywagacje: jak unikać kontrowersyjnych tematów politycznych podczas wigilii i świąt? Po prostu z ludźmi, którzy z nienawiści do mnie i do PL zagłosowali na PiS nie świętuję, nie składam życzeń i nie przyjmuję. Nie udaję, że pada deszcz jak ktoś pluje. Nie udaję że jest miłość jak jest przemoc i niszczenie naszego wspólnego dobra. Nie jesteśmy wspólnotą.

13:17, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
piątek, 21 grudnia 2018

Przyroda w Karvinie bezlitośnie podsumowała Szczyt Klimatyczny w Katowicach i dyskusje o węglu jako paliwie.

15:33, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 20 grudnia 2018
piątek, 05 października 2018

Czy my w PL potrzebujemy €uro? Od kiedy rozpruła mi się podszewka w portfelu i mam osobną przegródkę na Zł i € myślę, że może nie?

14:59, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 października 2018

Kogo dziwi, że antyszczepionkowców popiera Putin? Przecież w jego interesie jest by Polska stała się podejrzana sanitarnie i nasza zachodnia granica została zamknięta.

20:22, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Dominacja PiS-u ryje nam berety. Tak staramy się nieraz zjednoczyć w walce z nimi, że i po naszej demokratycznej stronie brak w dyskusji powietrza i luzu. Pojawiają się argumenty tj. komu to służy, jaki ma cel ta wypowiedź, jesteś nasłanym agentem, jak tak myślisz, to nie jesteś z nami. Sekciarstwo. Wpadamy w pułapkę jaką na nas zastawili. Stajemy się podobni do nich.

18:34, eu2012mm
Link Komentarze (2) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 38
euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę