O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Artykuły | Fotoreporter | Z archiwuim UE
RSS
wtorek, 24 kwietnia 2018
poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Język autorytarny: agresja, odczłowieczenie, manipulacja. Coraz więcej tego w rządowych mediach. Coraz częściej tak zagrane piłki retoryczne podejmują osoby uważające się za demokratów: Dwa przykłady dzisiejsze: Dziennikarz TVP Info o Donaldzie Tusku: za chwilę zostanie wprowadzony na salę. 2. Ewa Kochanowska o PDT: Donald Donaldowicz. 3. Kilka dni temu prawicowy dziennikarz w TVP Info: oskarżony miał poręczenia osób typu Wujec, Modzelewski. Znacie inne przykłady?

19:21, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

TVPInfo przesluchanie PDT nadaje z opóźnieniem. Możliwość manipulacji

12:41, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
sobota, 21 kwietnia 2018

Obserwując komentarze większości ludzi 50+, nawet tych dobrze wykształconych na temat zjawisk politycznych na świecie i w PL i ich czarnowidztwo sądzę iż mierzą świat miarami świata który odchodzi dlatego ich opinie nie są trafne. Bo nie da się Wisły zawrócić kijem a oni nad tym najbardziej boleją. Trzeba przede wszystkim myśleć jak urządzić przyszłość.

18:57, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 kwietnia 2018

15:44, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 kwietnia 2018
wtorek, 17 kwietnia 2018

PO wystawiając operetkowego, (Legia Honorowa - za co?, jakaś funkcja w PE którego członkiem nie jest) kandydata, arogancko ignorującego wyborców i swoje obowiązki poselskie w okręgu wyborczym czyli w Krakowie - Rafała Trzaskowskiego na Prezydenta Warszawy może sprawić, że gdy Warszawiacy a za nimi reszta Polski zaznają jego postawy i stylu przypominające schyłkowego Komorowskiego a osiągnięcia pójdą w świat to PiS w następnych wyborach uzyska większość konstytucyjną. Kwiaty wtedy Prezes PiS-u z liścikiem dziękczynnym powinien wysłać Grzegorzowi Schetynie.

p.s. na dodatek jak zostanie prezydentem wawy to jego miejsce w sejmie zajmie jakaś polityczna miernota, i tego wyborcy też mogą nie zdzierżyć a sama miernota sobie może nie dać rady. efekt ten sam czyli napędzanie PiSowi elektoratu.

p.p.s tak się psuje demokrację. wniosek. facet powinien poważnie podejść do zaufania jakie mu daliśmy i dobrze pracować w sejmie i udowodnić swój potencjał. a nie zdradzać. lekceważąc obowiązki posła z Krakowa na rzecz kampanii wyb. w Wawie wpada w konflikt interesów. może powinien złożyć manda(nie). profesjonalne to nie jest.

20:25, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
piątek, 13 kwietnia 2018

16:03, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 kwietnia 2018

Film SMOLEŃSK A.Krauze to nie sztuka. To nie słaba sztuka. To nawet nie propaganda. To psychopatyczna propaganda. Zaspokajająca chore potrzeby. Scena w której dziennikarka umawia się z pilotem by uzyskać od niego informacje nt. katastrofy w której zginęło prawie 100 osób na dyskotece a potem z nim tańczy mogła powstać tylko w chorym, perwersyjnym i cynicznym umyśle. Właśnie psychopatycznym. Ale ja się prawicowych umysłów nie boję, przez które i dla których został stworzony ten film.Nie boję się PiSu. Odczuwam obrzydzenie i pogardę ale wiem, że przetrwamy.

13:53, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Jeśli PiS-owi będzie brakować do wygranej w wyborach kilku procent to kilka miesięcy wcześniej Rosja odda nam wrak. PiS będzie miał sukces i wygra co leży w interesie Rosji. 15 08 2019?

13:43, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
sobota, 24 marca 2018

Spór wokół regulacji prawnych dotyczących aborcji to nie spór zwolenników i przeciwników życia lub zwolenników prawa do wyboru nad prawem do życia przeciw tym co życie stawiają nad wyborem. Tak zarysowane linie podziału to efekt medialnych uproszczeń. Istotą jest to jak głęboko kontrola Państwa i sankcje karne będą wpuszczone w tą strefę. Im bardziej Państwo ingeruje tym większe ma pole do użycia swoich narzędzi przeciw obywatelom. Sprawa aborcyjna może być narzędziem szantażu przeciw komuś niewygodnemu. Np. kobieta działająca przeciw rządowi będąca w ciąży zagrażającej jej zdrowiu lub życiu może zostać oskarżona o to, że powód usunięcia jest inny. I tu prokurator ma pole do popisu. Może szantażować ją, lekarza. A czas leci. A to może doprowadzić do śmierci. Wygodnej dla władzy. Tak samo może się dziać w lokalnych - powiatowych układach. Kościół Katolicki nie powinien narzucać w tej sprawie rozwiązań prawnych bo w ten sposób działa z Państwem i aparatem represji przeciw swym poddanym. Powinien głosić swój pogląd i do tego się ograniczyć.  

Ostatnio w TVN24 wystąpił Paweł Kukiz lider udającej opozycyjną formacji. Mówił o ciężko chorej córce, której leczenie jest zależne od decyzji administracyjnej. A niech teraz ostrzej się sprzeciwi planom rządu w tej czy innej sprawie. Decyzja aparatu władzy może oznaczać wyrok śmierci dla niej. To już się dzieje. Czy Kukiz idąc z tą sprawą do TV zrobił ruch wyprzedzający i załatwiał sobie polisę ubezpieczeniową przed takim działaniem?

09:45, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 26 lutego 2018

Chcę €uro w PL. Chciałem PL w NATO & UE i mam. Kiedyś Rosja podsuwała nam pomysły NATO-bis i RWPG- bis byśmy byli oderwani od Zachodu.Dzięki €uro będziemy bardziej na Zachodzie a mniej w próżni między nim a Rosją. Polski Złoty to super waluta, €uro też. Ale €uro ma też ten geopolityczny bonus.

01:08, eu2012mm
Link Komentarze (1) »
piątek, 29 grudnia 2017

Lech był na czele strajku ale nie Wałęsa lecz Kaczyński twierdzi Dobra Zmiana. 

W 2018 okaże się być może, że to nie Gowin był uczniem Tischnera a Tischner uczniem Gowina :)

12:43, eu2012mm
Link Komentarze (1) »

majstersztyk PiSowskiej propagandy: pomóżmy uchodźcom na miejscu.

a zagrywka, że art 7 jest za nie przyjęcie uchodźców pachnie tanią manipulacją

jak ktoś jest na miejscu to nie jest uchodźcą :) #rżnięciegłupa

12:38, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

oglądłem wczroraj Gowina w TVĘ i tak się zastanawiam czy on wierzy w to co mówi czy już przyjął PRLowską manierę mówienia z przekonaniem zakręconych psychologicznie głupot, które racjonalizują to co złe i gupie #reforma wymiaru prowadzi do 4' wymiaru

P.S. Zamast trójpodziału będziemy mieli czwarty wymiar. Tymiński kiedyś w kółko to hasło powtarzał

00:42, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę