O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Artykuły | Fotoreporter | Z archiwuim UE
RSS
środa, 02 stycznia 2019

Pomysły zjednoczonych bloków opozycji zawierają fałsz. Określają te bloki jako narzędzie obrony demokracji stawiając na przeciw niedemokratyczny PiS. OK. PiS jest zagrożeniem demokracji ale bloki zjednoczonej opozycji wcale nie są gwarancją obrony i pielęgnowania demokracji. Ich pojemność powoduje ryzyko, że znajdą się w nich politycy o pomysłach groźnych dla demokracji, niezależnie od intencji a mechanizm tworzenia list może być także niedemokratyczny czego efektem może być pozorna zmiana po wyborach. Polityków powinna kontrolować czwarta władza czyli media, także opozycyjnych, bo wielu z nich jest częścią władzy ustawodawczej a aspirują do wykonawczej. Politycy opozycji spychając krytykę i analizę ich działania pod szyld "pisiorstwa" robią ludziom wodę z mózgu. Brak w tworzących się blokach zjednoczonej opozycji pomysłu jak zagwarantować nacisk mediów na polityków opozycji, który służy demokracji  jest przeoczeniem celowym lub nie i nieuczciwym stawianiem się na miejscu obrońców demokracji. 

11:51, eu2012mm
Link Komentarze (2) »
niedziela, 30 grudnia 2018

Przyspieszonych wyborów nie będzie bo PiS chce mieć swojego komisarza w przyszłej Komisji Europejskiej

12:22, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 grudnia 2018

Bp Pieronek często był ostry jak brzytwa bo jego mówienie było myśleniem na głos a nie skończonymi wnioskami czy tezami. Na tym polega dialog w przestrzeni publicznej

02:10, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
sobota, 22 grudnia 2018

W myśleniu i mówieniu o tym jak unikać trudnych politycznych tematów podczas wigilii i świąt jest coś z traktowania siebie i innych jak chłopstwo pańszczyźniane z czworaków, które ma się nie wtrącać w sprawy, w które Pan nie pozwala bo to niegrzeczne. A przecież jesteśmy obywatelami a nie pańszczyźnianym chłopstwem a Ojczyzna to nasze wspólne dobro. Więc czemu o niej nie rozmawiać?

16:42, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Co to za idiotyczne dywagacje: jak unikać kontrowersyjnych tematów politycznych podczas wigilii i świąt? Po prostu z ludźmi, którzy z nienawiści do mnie i do PL zagłosowali na PiS nie świętuję, nie składam życzeń i nie przyjmuję. Nie udaję, że pada deszcz jak ktoś pluje. Nie udaję że jest miłość jak jest przemoc i niszczenie naszego wspólnego dobra. Nie jesteśmy wspólnotą.

13:17, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
piątek, 21 grudnia 2018

Przyroda w Karvinie bezlitośnie podsumowała Szczyt Klimatyczny w Katowicach i dyskusje o węglu jako paliwie.

15:33, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 20 grudnia 2018
piątek, 05 października 2018

Czy my w PL potrzebujemy €uro? Od kiedy rozpruła mi się podszewka w portfelu i mam osobną przegródkę na Zł i € myślę, że może nie?

14:59, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 października 2018

Kogo dziwi, że antyszczepionkowców popiera Putin? Przecież w jego interesie jest by Polska stała się podejrzana sanitarnie i nasza zachodnia granica została zamknięta.

20:22, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Dominacja PiS-u ryje nam berety. Tak staramy się nieraz zjednoczyć w walce z nimi, że i po naszej demokratycznej stronie brak w dyskusji powietrza i luzu. Pojawiają się argumenty tj. komu to służy, jaki ma cel ta wypowiedź, jesteś nasłanym agentem, jak tak myślisz, to nie jesteś z nami. Sekciarstwo. Wpadamy w pułapkę jaką na nas zastawili. Stajemy się podobni do nich.

18:34, eu2012mm
Link Komentarze (2) »

Donald Tusk dwa lata temu w Krakowie nie tylko przyjechał na pogrzeb Janiny Paradowskiej, przeprowadził ważne konsultacje polityczne z najbliższym otoczeniem z PO, spotkał się też z Elżbietą Bieńkowską i redaktorem naczelnym Polityki. Jak będzie w ten weekend? Obserwujcie rozwój wydarzeń przez najbliższe miesiące.

10:45, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Donald Tusk pojutrze w KRK. Sprzątać pomysły polityczne Schetyny? :) (Majchrowski, itp.) :)

10:35, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
środa, 03 października 2018

Co łączy Majchrowskiego i Gibałę (o Wassermann tu nie wspomnę bo to inny przypadek). Żaden z nich w ostatnich 3 latach nie włączył się w poparcie praworządności i obronę demokracji w PL. Bo po co? Mają to w nosie. Ważniejszy interes własny i koniec nosa. Firma, uczelnia. A czasy są takie, że trzeba. Trzeba zaryzykować profity, interesy, wizerunek - bo sytuacja tego wymaga. Odwagi. Nie śliskości. Jacek Majchrowski - kolega Piotrowicza z PZPR połączony z krakowską opozycją komitetem wyborczym, ludźmi odważnymi, którzy w imię tych idei nie bali się zaryzykować, jest karykaturą, Obelgą. Obrazą dla nich. Przekrętem.

14:10, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 02 października 2018

Ile razy oglądam materiały o funduszach UE nie mogę wyjść z podziwu, jak z budżetu, który jest składką w wysokości 1% PKB państw Unii może powstać gigantyczny budżet, który może postawić taki kraj jak Polska na nogi.

10:24, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 38
euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę