O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Artykuły | Fotoreporter | Z archiwuim UE
RSS
piątek, 23 maja 2014

Wejdą: PO PIS SLD PSL i TR oraz PR(?) ; Nie wejdą: KNP(?) SP RN - moim zdaniem jedyna zagadka to: czy PR czy KNP. Raczej PR. KNP nie, bo kto wie, kto jest jedynką tej partii w jego regionie? A PR się rozwija ciekawie.

czwartek, 22 maja 2014

Rozkład polskich mandatów w PE (wpis analityczno-życzeniowy :) ) : PO 21 PiS 20 SLD 3 PSL 3 TR 2 PR 2 a jak będzie? 

Prof Zybertowicz rzeczowy, Radyjo ostrożnie prounijne :)

Bartoszewski ostro pojechał. Jest przeciw sportowcom na listach wyborczych. BRAWO!!

środa, 21 maja 2014

3 dni przed wyborami dostałem maila od PiS i drugiego od Jadwigi Emilewicz z Polski Razem. Z 4 punktów jej programu wyborczego zero leży w kompetencjach PE.

poniedziałek, 19 maja 2014

Kalinowski dopuszcza € w PL. Gowin w pierwszej wypowiedzi dopuścił a potem wypowiedział się przeciw. Nieźle zrobiony PR-owsko, ale jak się nie ma charyzmy i nie wie co się myśli to wyłażą takie sprzeczności

Korwin-Mikke to polityk wywodzący się z PRLowskiego establishmentu (satelita PZPR - Stronnictwo Demokratyczne), aż dziwne, że spindoktorzy Gowinowców tego nie wykorzystują. Bielan kaput?

Źle przygotowany do wystąpień w TV Paweł Kowal, polityk klasowy przegrywa z politycznym freakiem rozmowę w Kropce nad I, bo Korwin-Mikke to zwierze telewizyjne, talent samorodny. Zamiast wsiąść na gościa i go rozjechać to popiskuje, duka. Szkoda.

sobota, 17 maja 2014

By rozumieć co się dzieje dziś w Polsce można sięgnąć po pewną analogię do Niemiec, która często jest trafna: Rok 1989 w PL to 1945 w D. A rok 2004 w PL to 1989 w D. W budowaniu kapitalizmu i społeczeństwa obywatelskiego jesteśmy, jak Niemcy w roku 1970. W integracji z zachodem na etapie Niemiec wschodnich w roku 1999.

gdybym był PUTINem to następną prowokację destabilizującą sytuację urządziłbym tak by skonfliktować Polaków i Niemców. a więc UWAŻAJMY I ACHTUNG babe !

 

Jeśli Kongres Nowej Prawicy wprowadzi kogoś do PE to życzę im by pracowali tak, bym nie miał wrażenia, że drugą pensję biorą od Putina

piątek, 16 maja 2014

może ex-prezydent mógłby zostawać dożywotnio senatorem, z jego pensją(nie małą). a ex-premier (taki co był premierem co najmniej rok) zasiadać w RBN za jakąś przyzwoitą pensję urzędniczą? a każdy kandydat na prezydenta co uzyskał powyżej 5% zostawać na tyle lat senatorem ile dostał % ? 

 

Eurowizja to nie tylko konkurs piosenki. To także debata kandydatów na szefa KE. Kandydat EPP sensownie o Unii Energetycznej. trasa Tuska w tej sprawie, swym niepoważnym wydźwiękiem może zaszkodzić wynikowi wyborczemu PO (części EPP)

wtorek, 13 maja 2014

 sportowcy. Przedszkolni: Żurawski i Jędrzejczak, filozoficzni: Adamek i z rozdwojeniem jaźni: Wenta (grał zarówno dla Polski jak i Niemiec) 

poniedziałek, 12 maja 2014

miejsce drugie: Bogusław Sonik, który okleił brzydkimi dyktami ze swoim wizerunkiem całą Małopolskę, jakby nie dało się wynająć profesjonalnej agencji posiadającej nośniki, co gwarantowałoby estetykę i zdejmowało odpowiedzialność za psucie krajobrazu. Po co małpować bezczelny pomysł Gibały? ( i tak jest lepszym kandydatem od Wenty, dlatego lepiej na niego głosować :) ) Pomysł nie godny polityka tej klasy.


Miejsce pierwsze: Politycy Partii Gowina sugerujący, że mają bliższy kontakt z Bogiem niż reszta kandydatów. Że mają monopol na właściwą interpretację i przełożenie religii na politykę. Obraźliwe dla praktykujących katolików i innych chrześcijan. Bezczelne. Grzeszne.

to miał być żart: PE zajmie się w pierwszej kolejności liczeniem głosów na Eurowizji. a tu Kaczyński skomentował wynik

euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę