O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Artykuły | Fotoreporter | Z archiwuim UE
RSS
czwartek, 30 marca 2017

Tylko, że UK jest się w stanie podnieść a UE nie. UE od której odchodzi filar, duży kraj, jako zlepek małych krajów z 1 dużym, bez problemów nie powinien iść na konfrontację z UK. UK to nie mała Norwegia, Szwajcaria czy Islandia. To nie języczek u wagi. to szala. z kolei UK nie powinna ryzykować konfrontacji bo sama też niewiele może. A tam gdzie 2 się bije tam skorzysta nie koniecznie DOnald Trump. Także militarnie i geopolitycznie. Dlatego miękki Brexit + reforma UE jest najrozsądniejszym wyjściem.

13:37, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
RT wybrany na wiceprzewodniczącego EPP (EPL)
 
RT to polityk budzący moje miszane uczucia:
 
Dzielny: brał udział w proteście w sejmie
Wykształcony: zna języki
Zdolny: ma potencjał
 
ale też:
 
leniwy: olewa Kraków z którego jest posłem, a jak już się pojawi wali dowcipami na poziomie Familiady
 
niewiarygodny:zachęca do działań w internecie, radzi z rzekomej autopsji jakie to super medium, sam w nim nie istniejąc
 
niekomunikatywny: używa żargonu będącego połączeniem bełkotu nowomowy i języka z instrukcji AGD
 
niesprawdzony: nie przeszedł politycznego chrztu bojowego
 
PO poniesie konsekwencje błędnej decyzji stawiając na polityka nie dokończonego, zawodzącego.
13:27, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

60 lat i co dalej? – debata 36 obywateli RP z okazji 60 lecia Traktatów Rzymskich w 6 podstolikach: Migracje, Zatrudnienie, Bezpieczeństwo, Ekologia, Zaufanie do UE, Tożsamość Kulturowa.

Konkluzje: UE czyli Matnia Strukturalno-Organizacyjna

Organizator: Fundacja Schumana

Konkluzje trafią do szefa KE Jean- Claudea Junckera

Obywatelska burza mózgów. Osoby świetnie zorientowane, z pasją, z kreatywnymi i odważnymi pomysłami.

Demokracja będzie bardziej obywatelska, uczestnicząca, wymusza to m.in. rozwój internetu.

Brexit jeśli zostanie dobrze poprowadzony może doprowadzić do dobrego ułożenia stosunków GB i UE a UE zyska większą swobodę integracyjną. Brytania jest trochę inna.

Unia Europejska powinna mieć własne pazury i zęby. Własną straż graniczną. Związki taktyczne wojsk złożone  z armii państw należących do UE.

Agencje pracy w UE to patologia. Rynek pracy wymaga doregulowania i większej kontroli. Aktualna sytuacja wielu luk prowadzi do ludzkich dramatów.

UE jest w Matni Organizacyjno-Struktoralnej. By działała należy ujednolicić i uprościć jej strukturę.

Fake News zagrażają bezpieczeństwu. Sieją strach, dają władzom pretekst do ograniczenia praw człowieka i swobód demokratycznych.

Swoboda przepływu osób powinna być zachowana.

Jest biuro UE w Warszawie i Wrocławiu. Brak w mniej proeuropejskich miastach, także eventów: Lublinie, Rzeszowie, Krakowie, Białymstoku.

Marcin Matuzik

00:03, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
środa, 08 marca 2017

Wkurza mnie emeryt Rzepliński, Passent, dominikanie: Puciłowski i Ludwik Wiśniewski i cała masa biadolących przedstawicieli starszego pokolenia, rysujących czarne scenariusze. Wasze "analizy" są guzik warte, podszyte wyniesioną z zaborów mechaniką klęski, na zasadzie: a nie mówiłem? zrównującą biadolenie z racją. Pomijacie ważne aspekty, nie widzicie co w młodym pokoleniu kiełkuje, ale nie tym co chodzi na marsze ONR-u, a tym co tworzy innowacje, startupy, koncepcje nowej edukacji. Pesymizm wynika z braku analitycznego spojrzenia, poszerzenia horyzontów poza wam znany świat. Pomijacie dane - dlatego wasze wnioski są fałszywe. Z lenistwa. A to jeden z grzechów głównych.

21:28, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
sobota, 04 marca 2017

Pomysł z kandydaturą Jacka Saryusz-Wolskiego to kwintesencja PiSowskiego sposobu myślenia. Przekombinowanego, zakompleksionego. I jest to de facto poparcie Donalda Tuska. Ale tak przez szmatkę by nie dotknąć bezpośrednio, z obrzydzeniem. 50 shades of Jarosław. Co mu w głowie siedzi? Strach się bać!

19:01, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 28 lutego 2017

Manewr z rzekomym kandydowaniem europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na szefa Rady Europejskiej sprawia wrażenie mającego pozwolić zachować twarz polskiemu rządowi na zasadzie: mamy coś do Tuska ale nie do EPP ani polskich polityków tej formacji. No ale skoro chcecie Tuska to wiedzcie, że tylko o niego chodzi. A szefem RE zostanie TUSK.

10:25, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 lutego 2017

Spotykam ostatnio osoby zakręcone na punkcie edukacji. Innowacyjnej, społecznej, świeżej. Dobra zmiana zdechnie bo w tym środowisku coś kiełkuje pozytywistycznie od zera. To co było to se ne vrati. To co jest nie przetrwa bo jest wczorajsze i nie tylko o edu chodzi. Polityka, życie społeczne i inne dziedziny będą podlegać tym samym prawom.

14:10, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
Gdyby Wajda żył mógłby nakręcić film ZIEMIA OBIECANA 2. Nie w Łodzi a w Krakowie. Nie w w XIX w a w XXI. Nie w fabrykach, bankach i pałacach a w startupach, coworkach, akceleratorach, hubach, blogach i na fejsie i snapczacie. Inna technika a tacy sami ludzie. Takie same nadzieje i porażki. Sukcesy i intrygi. Nieokiełznana energia czegoś co jeszcze nie okrzepło. Jest żywiołem. Nie ma zasad. Jest dynamiczne. Szalone. Wciągające. Żyję w tym świecie nauki innowacji, internetu, technologii i startupów. Pokolenie ode mnie młodsze o 20-25 lat kocham, jest pozbawione obciążeń mojej generacji, czyste, zupełnie inne. Niewinne. <3 I LIKE IT!
 
 
14:09, eu2012mm
Link Komentarze (1) »
środa, 22 lutego 2017
wtorek, 14 lutego 2017

Ciekawe czy ktokolwiek z obu stron sporu o edukację wyobraża sobie jak powinna wyglądać szkoła epoki startupów, grafenu, postprawdy, aplikacji i smartfonów, by te dzieciaki umiały się w takim świecie poruszać? Z jednej strony oldskulowy Kaczyński z Zalewską a z drugiej równie vintage Broniarz i jakaś ex ministerka z rządu Kopacz (tak bezbarwna, że nie zapamiętałem jej nazwiska). Doszła do władzy ekipa dinozaurów, która chce zawrócić Wisłę kijem, broni status quo ekipa oświecona i oświeceniowa ale archaiczna, w śmiesznych perukach i rajtuzach (to dlatego ludzie posłali do diabła PO i Komorowskiego). Dopiero następne generacje będą musiały obie posłać na drzewo i zbudować coś sensownego od zera.

17:06, eu2012mm
Link Komentarze (1) »
sobota, 11 lutego 2017

 "jakby go staranował na pewno by zginął" Skąd ta pewność Panie Ministrze? Przesłanie: zeznaj jak chcemy, pomóż nam ukręcić łeb sprawie, to będziemy cię lubić. Ale ten teatrzyk z marnym aktorzyną Błaszczakiem nie przesłoni tego, że oficer BOR ma połamane obie nogi i przeszedł poważną operację. Chyba sprawą powinny zająć się międzynarodowe org. ochrony praw człowieka. Skandaliczna historia!

15:00, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Dziś ważny dzień w polskiej polityce (nie! nie chodzi o wypadek Szydło). Jarosław Kaczyński dziś wypłacił prosto z liścia w ryj i bez cienia empatii, szacunku i pozorów zasad wszystkim, którzy traktują politykę jak sklepik do którego przychodzi się by dostać, by politycy dali, załatwili i by zrobili dobrze. Reprezentacją tych dziś stali się frankowicze. Ale przecież nie tylko oni ustawiają się w stosunku do polityków i współobywateli jak folwarczne chłopstwo, silne w gębie, sarkające, żądające i głosujące nie za czymś a przeciw czemuś i komuś, by odsunąć tych czy tamtych, nie zważając na bliźnich, mając gdzieś ich dobro i wolność i dobro wspólne. Dziś taka postawa poniosła klęskę dostając w d...

W życiu politycznym, ale i religijnym, społecznym i paru innych wadą w PL jest brak zaangażowania, uczestnictwa, obecności. Działajmy, wstępujmy do partii, stowarzyszeń, klubów. Wypowiadajmy się i działajmy pozytywistycznie. Jak będziemy mieli wpływ nikt inny tak robić się nie odważy.

01:02, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 lutego 2017

NAsz mistrz , mistrzunio dyplomacji Witold San Escobar Waszczykowski a za nim nasz misrz, arcymistrzunio samodzielnej myśli politycznej Andrzej D. opowiadają, że jednym z priorytetów PL polityki zagr. jest nawiązanie współpracy między Grupą Wyszechradzką a Trójkątem Weimarskim. Bo to, że jesteśmy wszyscy w jednej UE to już nie jest wystarczające? Macie Panowie w domu dostęp do Wikipedii? Czy musicie kwitnąć z takimi bzdurami?

11:28, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 31 stycznia 2017

omawianie dokumentów, których szerokiej publiczności się nie pokazuje, nie przedstawianie pokrzywdzonych, znajomych pokrzywdzonych, oprawców, świadków, innych dowodów. wnioski oparte na jednym wyrywkowym fakcie. czyli unikanie całokształtu na rzecz detalu.

 
 
 
 
19:58, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 30 stycznia 2017

Marshall McLuhan przewidział, że świat dzięki mediom stanie się globalną wioską. Żył w epoce TV a internet stał się dostępny dla każdego dopiero ćwierć wieku po jego śmierci. Nie dziwmy się, że gdy dzięki sieci świat jest już globalną wioską niektórzy z zapałem starają się zrobić z niego prawdziwą wiochę. Zapał rewolucyjny jest normą na początku każdej nowej epoki. Potem opada.

20:04, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 stycznia 2017

wybór Kijowskiego na szefa mazowieckiego KOD to jak wybór Oleksego na szefa SLD po aferze OLINa. podszyty litością a na tą w polityce nie ma miejsca. ten facet jest utrącony i w polityce unieszkodliwiony. nie jest kwestią jego wina lub brak.

19:11, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 29
euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę