O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Artykuły | Fotoreporter | Z archiwuim UE
RSS
czwartek, 06 listopada 2014

Dziś gawiedź zajmuje się Wiplerem. Nie zajmuje się odwołaniem marszałka Sikorskiego i ex europosłem Protasiewiczem, który heilował na lotnisku we Frankfurcie a przyjmując karę przyznał się do winy. Obywatelu bądź dociekliwy, wtedy będziesz miał demokrację a nie operetkę.

wtorek, 04 listopada 2014

Czy to przypadek, że film THE GREAT ESCAPE powstał 2 lata po zbudowaniu MURu BERLIŃSKIego? Wygląda jak instruktaż kopania tuneli  (refleksja po obejrzeniu dokumentu o murze berlińskim)

sobota, 01 listopada 2014
piątek, 31 października 2014

Ze względu na długi czas wdrażania nowych technologii ropa i gaz stracą dominującą rolę najwcześniej po 2025 r. Przełom technologiczny spowoduje spadek znaczenia państw produkujących te surowce. Szczególne boleśnie odczuje to zdaniem autorów Arabia Saudyjska, Iran i Rosja. Do czasu wdrożenia nowych technologii kluczowym pojęciem dla państw uzależnionych od importu surowców będzie Bezpieczeństwo Energetyczne.

czwartek, 30 października 2014
wtorek, 21 października 2014

prowokacyjne sugestie nt. aneksji LWOWA, pojawiające się od ok roku z różnych rosyjskich źródeł powinny być kwitowane również prowokacją: LWÓW? nasz apetyt jest znacznie większy. LWÓW, KIJÓW, DONIECK i cała UA! ale nie przyłączone do PL a do UE. ktoś, kto nie zauważył że skala polityki międzynarodowej z pojedynczych państw przeszła na szczebel UE jest umysłowo w XIX w.

środa, 08 października 2014

 Polski węgiel za ten z Donbasu? Uratowanie polskich kopalń to nie koniecznie rozwiązanie socjalne. Wkrótce może zastąpić węgiel z Donbasu. To decyzja geopolityczna.

Donald Tusk umiał ciąć narastające wrzody. Szybko, radykalnie i bez odwrotu. Po aferze hazardowej i paru innych sprawach. A tu się okazuje, że Nowak dalej w klubie PO, Jagna Marczułajtis zgrywa niewiniątko i przyzwyczaja do siebie odbiorców pojawiając się w to tu to tam, Drzewiecki i Protasiewicz brylują w TV.  Pełniąca obowiązki przewodniczącej partii Ewa Kopacz nie rozumie, że jak nie ona będzie ciąć to zrobimy to my - wyborcy, razem z nią?

piątek, 26 września 2014

Ostatnią osobą która powinna komentować dzisiejsze sprawy jest skompromitowany Jacek Protasiewicz. Czy Ewa Kopacz będzie jako przywódca partii umiała wykopać okrytych niesławą Protasiewicza, Marczułajtis, Drzewieckiego i Nowaka na dobre z polityki? Czekają przyczajeni i badają grunt. Powinni dostać jednoznaczny sygnał i skutecznie zostać posłani na out. Od tego zależy wynik przyszłorocznych wyborów, kariera Ewy Kopacz i los PO.

Demokracja dojrzewa, wchodzi na wyższy level . Dzisiejsza rezygnacja z premii przez Minister Transportu i rezygnacja Ostachowicza z zasiadania RN Orlenu rozwiewają złudzenia mających nadzieję, na kontrolowaną zmianę sytuacji politycznej według scenariusza partyjnego. Konstytucja i Państwo są ważniejsze od partyjnych ustaleń.

Znaczenie obyczaju politycznego

W państwie oprócz prawa obowiązuje obyczaj polityczny. Nie przestrzeganie go grozi przegraną w wyborach. Politycy PO to zrozumieli, pokazują to dzisiejsze decyzje. Piłkarzowi z ekstraklasy nie wypada kopać po kostkach jak kopaczom z okręgówki. Pani Premier przejmuje mocne przywództwo. Niezależnie czy przymuszona przez okoliczności czy nie.

Minister transportu z konfliktem interesów

Ale wątpliwości nie zostały rozwiane. Czy Minister Transportu, która znalazła się w sytuacji klasycznego konfliktu interesów jest wiarygodna? Typuję, że na tym stanowisku nastąpi szybko zmiana, bo bez wiarygodności polityk jest nieskuteczny.

Próba charakteru Pani Premier

sobota, 20 września 2014

W polskich klubach grają kopacze zamiast piłkarzy. Dlatego polskie kluby nie grają w Lidze Mistrzów. Przyczyną budżety i zarobki. Podobnie jest w polityce. Wytrawnemu politykowi bardziej opłaca się być Europosłem niż ministrem a urzędnikowi pracować w Brukseli a nie w Warszawie bo tam zarabia więcej. Minister powinien mieć większą pensję niż europoseł. Inaczej klimat jak z PKP i autostrad przedzielonych bramkami rozleje się na inne dziedziny życia w PL.

piątek, 19 września 2014

System komunikowania w polskiej wersji demokracji przypomina koncert rockowy. Pomiędzy artystą na scenie (władza) i odbiorcą znajdują się ochroniarze. Ci na koncertach dawniej dopuszczali się nadużyć i prali ludzi z byle powodu. Ochroniarze medialni władzy, którzy namnożyli się na FB i Twitterze robią to samo, karzą za nieprawomyślność, szantażują emocjonalnie (nie krytykować Kopacz bo jest kobietą, nie krytykować Tuska bo Kaczyński), lizusostwo wobec partyjnych funkcjonariuszy powoduje wręcz wycieki wazeliny z monitorów komputerów, są dobrze wyćwiczeni w erystyce. Polski showbiznes dojrzał i takie historie nie mają miejsca. Czy nasza władza dojrzeje by tych tępych lizusów zabijających ważne dyskusje i psujących demokracje zwolnić? Jestem tego pewien, tylko kiedy? Ewo zaskocz mnie. Zrób to!

Coraz lepsze statystyki bloga: www.euroobserver.eu i fanpage'a www.facebook.com/euroobserver . Jak to rozkręcić, znaleźć inwestora? Pomysły? ;)

By do rządu szli klasowi politycy a nie partyjne popłuczyny trzeba zrównać zarobki warszawskie z brukselskimi

Ewa Kopacz mówiąc WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD o GRZEGORZU SCHETYNIE sparafrazowała komendę latarnika do kapitana COSTA CONCORDIA: SCHETTINO!!! WRACAJ NA POKŁAD 

 

czwartek, 18 września 2014

- Serwery są w Irlandii więc podlegają prawu Europejskiemu a nie Amerykańskiemu - to tylko jeden z cytatów z dzisiejszej konferencji Cloud Computing w Krakowie na temat przewagi UE nad USA. - Po co wymyślono IPhone'a? By można było zbierać od użytkowników linie papilarne - Wykład miała firma brytyjska o serwerach w Irlandii i Niemczech. Antagonizmy zanikają a nowe się rodzą?

euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę