O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Artykuły | Fotoreporter | Z archiwuim UE
RSS
sobota, 19 lipca 2014

list z usa: dziekujemy za mocna rekomendacje dla osoby, ktora zacznie u nas studia w ramach stypendium fulbrighta. prosimy o kierowanie innych zdolnych. jako politolog wszystkich politologow czuje satysfakcje.

Donald Tusk powinien brać w ciemno stanowisko szefa Rady Europejskiej. Jeśli Kaczyński wygra kolejne wybory to nie Tusk będzie w stanie odebrać mu później władzę.

czwartek, 17 lipca 2014

Michał Boni to nie jest polityk jakich lubię i szanuję. W mojej klasyfikacji zajmuje miejsce w grupie NIŻSZY LEVEL  . JKM z grupy DZIWAK awansował do grona SZALENIEC. Groźny. Nakręcanie agresji powinno być tłumione w zarodku. Cieszę się, że zamiast podkładającej bomby Ulrike Meinhoff mamy w PL tylko krzyczącą Ewę Stankiewicz. Co nie znaczy, że nie mamy "szans" po 25 latach wolności na taki krajobraz jak mieli Niemcy 25 lat po wojnie.

Jeśli któryś z bohaterów knajpianych audiobooków PO zostanie kimś w UE będzie to oznaczało, że ta partia jest skuteczna w robieniu z ludzi idiotów nie tylko ze swoich wyborców

Julia Pitera (PO) kiedyś koleżanka partyjna JKM w UPR jest uosobieniem tego jak jej dzisiejsza partia czerpała pełnymi garściami z programu i kadr partii JKM. Zwalczała m.in. korupcję i kumoterstwo. Dziś nie wiem czy z partii JKM jest co wyciągać pozytywnego, czy nie został sam szkielet odessany z tego co wartościowsze, ale Pitera mogłaby przypomnieć sobie o postawie sprzed lat i skierować ją do wewnątrz partii, ma przecież mandat w PE na 5 lat i mogą jej skoczyć. A JKM można wciągnąć w grę, w strukturę, jak kiedyś PiS Leppera, ale to chyba za mądry gość by złapał haczyk. Pozostaje więc upodobnienie się do UPR i Korwina. Tak można go zneutralizować. Czy np. prof. Pawłowicz to na prawdę prosta baba? Nie! To kreacja na potrzebę gawiedzi. Na Kempę?

wtorek, 10 czerwca 2014

http://www.wprost.pl/ar/451852/Poslanka-PO-Kaminski-powiedzial-cos-co-wstrzasnelo-poslami-Dlatego-nie-stracil-immunitetu/

 

żółta kartka dla J.Pitery. Ziobro, Senyszyn, Kurski uwielbiali się fotografować na tle kuluarów sejmu choć zasiadali w PE. w ten sposób wprowadzali niewyrobionych wyborców w błąd co do ich kompetencji w systemie. J.Pitera poszła tą drogą

środa, 28 maja 2014

JKM był  pracownikiem naukowym – najpierw w Instytucie Transportu Samochodowego, następnie na Uniwersytecie Warszawskim w Zespole Badań nad Informacją i Techniką Podejmowania Decyzji kierowanym przez Klemensa Szaniawskiego.

Ponadto jest mistrzem brydża. 

 

Kto okaże się lepszym graczem? JKM czy Donald Tusk układający dziwne listy wyborcze i robiący dziwne roszady personalne? Chciałbym by premier zyskał poważnego przeciwnika. Ale szczerze mówiąc nie wierzę w JKM.

Taki wniosek można wysunąć z

1. zachowań PiS - smrodliwe sugerowanie fałszerstw bez przesłanek i język ofiar "bo nas nie wpuścili do komisji tylko musieliśmy robić zdjęcia wywieszonych protokołów". A gdzie mieliście mężów zaufania gamonie?

2. zachowania kandydatów Polski Razem łamiących ciszę wyborczą. Wasz lider był Ministrem Sprawiedliwości, miał szansę zmienić prawo. A teraz nie podoba wam się prawo dot. wyborów? Zachowanie godne niedojrzałych gówniarzy a nie poważnych pretendentów.

Rozmowa z kandydatką Polski Razem (jak wnoszę ze zdjęcia w tle) dzień przed wyborami (cisza wyborcza):

a tobie co sie stało na głowę ?

przepraszam , czy my się znamy ?
bo ta wiadomość chyba do kogo innego miała trafić?

jakoś przez dlugi czas byłeś moim znajomym
tak?

a mi się wydawało że dziś przez ok minutę ?

chorą amsz glowe jak widac

żegnam!

dostałem dziś zaproszenie do znajomości?
chyba że ten fb wariuje
po co takie obraźliwe sformułowania ?

ale jeśli to forma zaproszenia na randkę to zgadzam się

piątek, 23 maja 2014

Wejdą: PO PIS SLD PSL i TR oraz PR(?) ; Nie wejdą: KNP(?) SP RN - moim zdaniem jedyna zagadka to: czy PR czy KNP. Raczej PR. KNP nie, bo kto wie, kto jest jedynką tej partii w jego regionie? A PR się rozwija ciekawie.

czwartek, 22 maja 2014

Rozkład polskich mandatów w PE (wpis analityczno-życzeniowy :) ) : PO 21 PiS 20 SLD 3 PSL 3 TR 2 PR 2 a jak będzie? 

Prof Zybertowicz rzeczowy, Radyjo ostrożnie prounijne :)

Bartoszewski ostro pojechał. Jest przeciw sportowcom na listach wyborczych. BRAWO!!

środa, 21 maja 2014

3 dni przed wyborami dostałem maila od PiS i drugiego od Jadwigi Emilewicz z Polski Razem. Z 4 punktów jej programu wyborczego zero leży w kompetencjach PE.

poniedziałek, 19 maja 2014

Kalinowski dopuszcza € w PL. Gowin w pierwszej wypowiedzi dopuścił a potem wypowiedział się przeciw. Nieźle zrobiony PR-owsko, ale jak się nie ma charyzmy i nie wie co się myśli to wyłażą takie sprzeczności

Korwin-Mikke to polityk wywodzący się z PRLowskiego establishmentu (satelita PZPR - Stronnictwo Demokratyczne), aż dziwne, że spindoktorzy Gowinowców tego nie wykorzystują. Bielan kaput?

euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę