O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Artykuły | Fotoreporter | Z archiwuim UE
RSS
poniedziałek, 19 maja 2014

Kalinowski dopuszcza € w PL. Gowin w pierwszej wypowiedzi dopuścił a potem wypowiedział się przeciw. Nieźle zrobiony PR-owsko, ale jak się nie ma charyzmy i nie wie co się myśli to wyłażą takie sprzeczności

Korwin-Mikke to polityk wywodzący się z PRLowskiego establishmentu (satelita PZPR - Stronnictwo Demokratyczne), aż dziwne, że spindoktorzy Gowinowców tego nie wykorzystują. Bielan kaput?

Źle przygotowany do wystąpień w TV Paweł Kowal, polityk klasowy przegrywa z politycznym freakiem rozmowę w Kropce nad I, bo Korwin-Mikke to zwierze telewizyjne, talent samorodny. Zamiast wsiąść na gościa i go rozjechać to popiskuje, duka. Szkoda.

sobota, 17 maja 2014

By rozumieć co się dzieje dziś w Polsce można sięgnąć po pewną analogię do Niemiec, która często jest trafna: Rok 1989 w PL to 1945 w D. A rok 2004 w PL to 1989 w D. W budowaniu kapitalizmu i społeczeństwa obywatelskiego jesteśmy, jak Niemcy w roku 1970. W integracji z zachodem na etapie Niemiec wschodnich w roku 1999.

gdybym był PUTINem to następną prowokację destabilizującą sytuację urządziłbym tak by skonfliktować Polaków i Niemców. a więc UWAŻAJMY I ACHTUNG babe !

 

Jeśli Kongres Nowej Prawicy wprowadzi kogoś do PE to życzę im by pracowali tak, bym nie miał wrażenia, że drugą pensję biorą od Putina

piątek, 16 maja 2014

może ex-prezydent mógłby zostawać dożywotnio senatorem, z jego pensją(nie małą). a ex-premier (taki co był premierem co najmniej rok) zasiadać w RBN za jakąś przyzwoitą pensję urzędniczą? a każdy kandydat na prezydenta co uzyskał powyżej 5% zostawać na tyle lat senatorem ile dostał % ? 

 

Eurowizja to nie tylko konkurs piosenki. To także debata kandydatów na szefa KE. Kandydat EPP sensownie o Unii Energetycznej. trasa Tuska w tej sprawie, swym niepoważnym wydźwiękiem może zaszkodzić wynikowi wyborczemu PO (części EPP)

wtorek, 13 maja 2014

 sportowcy. Przedszkolni: Żurawski i Jędrzejczak, filozoficzni: Adamek i z rozdwojeniem jaźni: Wenta (grał zarówno dla Polski jak i Niemiec) 

poniedziałek, 12 maja 2014

miejsce drugie: Bogusław Sonik, który okleił brzydkimi dyktami ze swoim wizerunkiem całą Małopolskę, jakby nie dało się wynająć profesjonalnej agencji posiadającej nośniki, co gwarantowałoby estetykę i zdejmowało odpowiedzialność za psucie krajobrazu. Po co małpować bezczelny pomysł Gibały? ( i tak jest lepszym kandydatem od Wenty, dlatego lepiej na niego głosować :) ) Pomysł nie godny polityka tej klasy.


Miejsce pierwsze: Politycy Partii Gowina sugerujący, że mają bliższy kontakt z Bogiem niż reszta kandydatów. Że mają monopol na właściwą interpretację i przełożenie religii na politykę. Obraźliwe dla praktykujących katolików i innych chrześcijan. Bezczelne. Grzeszne.

to miał być żart: PE zajmie się w pierwszej kolejności liczeniem głosów na Eurowizji. a tu Kaczyński skomentował wynik

sobota, 10 maja 2014

Kaczyński: są naukowcy żyjący za pieniądze innego państwa a udający obrońców ojczyzny. atak na prof. Krasnodębskiego? sabotaż w partii?

Głusuj na: Róża Thun (PO) ; Bogusław Sonik (PO) ; Jan Hartman (TR) ; Czesław Siekierski (PSL)
Nie głosuj na: Bogdan Wenta (PO) ; Ryszard Legutko (PiS) ; Andrzej Duda (PiS) ; Joanna Sennyszyn (SLD) ; Zbigniew Ziobro (SP) ; Jarosław Gowin (PR) ; Adam Bielan (PR)

reszta kandydatów niewidoczna

czwartek, 08 maja 2014

Debata kandydatów na przewodniczącego Komisji Europejskiej, zgłoszonych przez europejskie partie polityczne, odbędzie się na sali obrad plenarnych Parlamentu Europejskiego w Brukseli 15 maja. Organizowana przez Eurowizję debata będzie transmitowana na żywo w kanałach Eurovision World Feed, EbS+  i w internecie. Dziennikarze są zaproszeni na salę obrad plenarnych.

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zaprasza w piątek 9 maja od 11.00 do 16.00 do Parku Staromiejskiego, który z tej okazji zamieni się na jeden dzień w Miasteczko Europejskie. Na mieszkańców Wrocławia i odwiedzających gości czekać będą m.in. występy artystyczne, gry i zabawy edukacyjne oraz liczne niespodzianki.

9 maja Europa obchodzi swoje święto. Dzień Europy obchodzony jest w rocznicę wygłoszenia deklaracji Roberta Schumana, która legła u podstaw integracji europejskiej. 9 maja 1950 r. francuski minister spraw zagranicznych Robert Schuman przedstawił plan współpracy pomiędzy państwami Europy. Jego realizacja miała na celu uczynić kolejną wojnę praktycznie niemożliwą z przyczyn gospodarczych. Plan ten dał początek zjednoczonej Europie, a 9 maja jest świętowany w całej Unii Europejskiej jako Dzień Europy.

Obchody w Warszawie

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza 9 maja od 10.00 do 13.00 na dzień otwarty do siedziby Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce na rogu ulic Jasnej i Świętokrzyskiej, gdzie na odwiedzających będzie czekało wiele atrakcji: materiały informacyjne, chór z orkiestrą z repertuarem europejskim, pokazy mimów dla dzieci.

Natomiast w sobotę, w południe 10 maja, Krakowskim Przedmieściem przejdzie po raz piętnasty Parada Schumana, w której Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego będzie reprezentować grupa cyklistów jadąca na starych i nowych velocypedach.

Zapraszamy też do miasteczka europejskiego na Krakowskim Przedmieściu. Od 11.00 do 15.00 odwiedzający będą mogli wziąć udział w quizach językowych i z wiedzy o Unii Europejskiej a także zrobić sobie zdjęcie na tle sali plenarnej Parlamentu Europejskiego. Dzieci będą mogły sobie pomalować twarze i poczęstować się watą cukrową w barwach europejskich.

W Noc Muzeów z 17 na 18 maja zwiedzający budynek Sejmu RP będą mogli obejrzeć wystawę fotografii przygotowaną przez BIPE z okazji obchodów 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Obchody Dnia Europy zakończy obecność BIPE podczas 2. warszawskiego maratonu rolkarskiego – Roller Cup, który odbędzie się 18 maja.

Obchody we Wrocławiu

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zaprasza w piątek 9 maja od 11.00 do 16.00 do Parku Staromiejskiego, który z tej okazji zamieni się na jeden dzień w Miasteczko Europejskie. Na mieszkańców Wrocławia i odwiedzających gości czekać będą m.in. występy artystyczne, gry i zabawy edukacyjne oraz liczne niespodzianki.

środa, 07 maja 2014

Gowinowcy apelują by nie oddać rządów PO i PiSowi. Godson i Gowin przed chwilą byli w PO a Migalski i Kowal w PiS.
Kurski i Ziobro na siłę udowadniają, że w PiS byli przeciw Traktatowi Lisbońskiemu, który podpisał Prezydent Kaczyński a negocjował Premier Kaczyński. 
Obie koncepcje retoryczne są zrozumiałe dla koneserów. A na dodatek to pomysły przedwczorajsze. Tym ludzie nie żyją. Politycy żyjący własnymi urojeniami na temat świata w którym żyją są albo śmieszni albo groźni.

euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę