O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Artykuły | Fotoreporter | Z archiwuim UE
RSS
sobota, 17 maja 2014

Jeśli Kongres Nowej Prawicy wprowadzi kogoś do PE to życzę im by pracowali tak, bym nie miał wrażenia, że drugą pensję biorą od Putina

piątek, 16 maja 2014

może ex-prezydent mógłby zostawać dożywotnio senatorem, z jego pensją(nie małą). a ex-premier (taki co był premierem co najmniej rok) zasiadać w RBN za jakąś przyzwoitą pensję urzędniczą? a każdy kandydat na prezydenta co uzyskał powyżej 5% zostawać na tyle lat senatorem ile dostał % ? 

 

Eurowizja to nie tylko konkurs piosenki. To także debata kandydatów na szefa KE. Kandydat EPP sensownie o Unii Energetycznej. trasa Tuska w tej sprawie, swym niepoważnym wydźwiękiem może zaszkodzić wynikowi wyborczemu PO (części EPP)

wtorek, 13 maja 2014

 sportowcy. Przedszkolni: Żurawski i Jędrzejczak, filozoficzni: Adamek i z rozdwojeniem jaźni: Wenta (grał zarówno dla Polski jak i Niemiec) 

poniedziałek, 12 maja 2014

miejsce drugie: Bogusław Sonik, który okleił brzydkimi dyktami ze swoim wizerunkiem całą Małopolskę, jakby nie dało się wynająć profesjonalnej agencji posiadającej nośniki, co gwarantowałoby estetykę i zdejmowało odpowiedzialność za psucie krajobrazu. Po co małpować bezczelny pomysł Gibały? ( i tak jest lepszym kandydatem od Wenty, dlatego lepiej na niego głosować :) ) Pomysł nie godny polityka tej klasy.


Miejsce pierwsze: Politycy Partii Gowina sugerujący, że mają bliższy kontakt z Bogiem niż reszta kandydatów. Że mają monopol na właściwą interpretację i przełożenie religii na politykę. Obraźliwe dla praktykujących katolików i innych chrześcijan. Bezczelne. Grzeszne.

to miał być żart: PE zajmie się w pierwszej kolejności liczeniem głosów na Eurowizji. a tu Kaczyński skomentował wynik

sobota, 10 maja 2014

Kaczyński: są naukowcy żyjący za pieniądze innego państwa a udający obrońców ojczyzny. atak na prof. Krasnodębskiego? sabotaż w partii?

Głusuj na: Róża Thun (PO) ; Bogusław Sonik (PO) ; Jan Hartman (TR) ; Czesław Siekierski (PSL)
Nie głosuj na: Bogdan Wenta (PO) ; Ryszard Legutko (PiS) ; Andrzej Duda (PiS) ; Joanna Sennyszyn (SLD) ; Zbigniew Ziobro (SP) ; Jarosław Gowin (PR) ; Adam Bielan (PR)

reszta kandydatów niewidoczna

czwartek, 08 maja 2014

Debata kandydatów na przewodniczącego Komisji Europejskiej, zgłoszonych przez europejskie partie polityczne, odbędzie się na sali obrad plenarnych Parlamentu Europejskiego w Brukseli 15 maja. Organizowana przez Eurowizję debata będzie transmitowana na żywo w kanałach Eurovision World Feed, EbS+  i w internecie. Dziennikarze są zaproszeni na salę obrad plenarnych.

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zaprasza w piątek 9 maja od 11.00 do 16.00 do Parku Staromiejskiego, który z tej okazji zamieni się na jeden dzień w Miasteczko Europejskie. Na mieszkańców Wrocławia i odwiedzających gości czekać będą m.in. występy artystyczne, gry i zabawy edukacyjne oraz liczne niespodzianki.

9 maja Europa obchodzi swoje święto. Dzień Europy obchodzony jest w rocznicę wygłoszenia deklaracji Roberta Schumana, która legła u podstaw integracji europejskiej. 9 maja 1950 r. francuski minister spraw zagranicznych Robert Schuman przedstawił plan współpracy pomiędzy państwami Europy. Jego realizacja miała na celu uczynić kolejną wojnę praktycznie niemożliwą z przyczyn gospodarczych. Plan ten dał początek zjednoczonej Europie, a 9 maja jest świętowany w całej Unii Europejskiej jako Dzień Europy.

Obchody w Warszawie

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza 9 maja od 10.00 do 13.00 na dzień otwarty do siedziby Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce na rogu ulic Jasnej i Świętokrzyskiej, gdzie na odwiedzających będzie czekało wiele atrakcji: materiały informacyjne, chór z orkiestrą z repertuarem europejskim, pokazy mimów dla dzieci.

Natomiast w sobotę, w południe 10 maja, Krakowskim Przedmieściem przejdzie po raz piętnasty Parada Schumana, w której Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego będzie reprezentować grupa cyklistów jadąca na starych i nowych velocypedach.

Zapraszamy też do miasteczka europejskiego na Krakowskim Przedmieściu. Od 11.00 do 15.00 odwiedzający będą mogli wziąć udział w quizach językowych i z wiedzy o Unii Europejskiej a także zrobić sobie zdjęcie na tle sali plenarnej Parlamentu Europejskiego. Dzieci będą mogły sobie pomalować twarze i poczęstować się watą cukrową w barwach europejskich.

W Noc Muzeów z 17 na 18 maja zwiedzający budynek Sejmu RP będą mogli obejrzeć wystawę fotografii przygotowaną przez BIPE z okazji obchodów 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Obchody Dnia Europy zakończy obecność BIPE podczas 2. warszawskiego maratonu rolkarskiego – Roller Cup, który odbędzie się 18 maja.

Obchody we Wrocławiu

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zaprasza w piątek 9 maja od 11.00 do 16.00 do Parku Staromiejskiego, który z tej okazji zamieni się na jeden dzień w Miasteczko Europejskie. Na mieszkańców Wrocławia i odwiedzających gości czekać będą m.in. występy artystyczne, gry i zabawy edukacyjne oraz liczne niespodzianki.

środa, 07 maja 2014

Gowinowcy apelują by nie oddać rządów PO i PiSowi. Godson i Gowin przed chwilą byli w PO a Migalski i Kowal w PiS.
Kurski i Ziobro na siłę udowadniają, że w PiS byli przeciw Traktatowi Lisbońskiemu, który podpisał Prezydent Kaczyński a negocjował Premier Kaczyński. 
Obie koncepcje retoryczne są zrozumiałe dla koneserów. A na dodatek to pomysły przedwczorajsze. Tym ludzie nie żyją. Politycy żyjący własnymi urojeniami na temat świata w którym żyją są albo śmieszni albo groźni.

Jacek Kurski jak przegra wybory do PE powinien zostać prowadzącym audycję w radiu lub czytać audiobooki, a nawet może nagrywać piosenki. Świetny głos, dykcja, talent narracyjny. Ale jako polityk nokautuje odbiorców ograniczonymi horyzontami myślowymi jak Adamek brakiem wyobraźni za kierownicą.

Film PUNKT OPARCIA pomysłu Bogusława Sonika, na tle klipów,książek i innych często niemądrych produkcji kandydatów do PE to prawdziwy brylant.https://www.youtube.com/watch?v=zFSpEFnuG3s . Ostatnio emitowany w TVP. Misyjny. Merytoryczny. Dający do myślenia. Uświadamiający Eurosceptykom, że UE i PE jednak są po coś.

UE ws UA powinna być ostra jak brzytwa. Klarowna i pryncypialna. PE jak w czasach zimnej wojny powinien wywiesić na sztandarze hasło: PRAWA CZŁOWIEKA! I tym sztandarem machać przed oczami Putinowi, władcom UA. Powtarzać w koło: BĘDZIEMY PRZESTRZEGANIA PRAW CZŁOWIEKA PILNOWAĆ, EGZEKWOWAĆ, BRONIĆ. na tym polu nie znamy słowa KOMPROMIS. sankcje i inne środki jeśli stosowane, powinny być podporządkowane temu hasłu. Zadanie pierwsze dla nowego parlamentu: Dopilnować by winni śmierci ludzi na Ukrainie byli ukarani, by śledztwa były prowadzone. By kraje nie przychylne wyjaśnieniu spraw odczuwały dyskomfort z tego powodu na innych polach, np gospodarki. By przypominać Rosji, że jest w OBWE i do przestrzegania praw człowieka się zobowiązała. Niech w nowym PE zapanuje klimat jak pokazany w filmie PUNKT OPARCIA.

Mocny głos UE, ONZ, OBWE, że winni rozlewu krwi w Kijowie (100 zabitych), Słowiańsku (kilkadziesiąt), Odessie (40) będą bezwzględnie ścigani kimkolwiek są, byłby skuteczniejszą metodą nacisku skłaniającego do zakończenia konfliktu niż wszelkie sankcje. Mam nadzieję, że winni nie śpią spokojnie, że sprawiedliwość ich dosięgnie. Jak giną ludzie nie ma podziału na naszych i wrogów. Bo życie ludzkie jest prawem człowieka. Majątek tylko luksusem.

wtorek, 06 maja 2014

Paweł Kowal (PR) - polityk wytrawny zgłosił kandydaturę Bogusława Sonika (PO) na stanowisko Komisarza ds. Energii. 2 i pół tygodnia przed wyborami stracił wiarę we własną partię. Czy jest na początku drogi Miśka Kamińskiego i zobaczymy go w PO? A może chciał spalić Sonika?

euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę