O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Artykuły | Fotoreporter | Z archiwuim UE
RSS
środa, 07 maja 2014

UE ws UA powinna być ostra jak brzytwa. Klarowna i pryncypialna. PE jak w czasach zimnej wojny powinien wywiesić na sztandarze hasło: PRAWA CZŁOWIEKA! I tym sztandarem machać przed oczami Putinowi, władcom UA. Powtarzać w koło: BĘDZIEMY PRZESTRZEGANIA PRAW CZŁOWIEKA PILNOWAĆ, EGZEKWOWAĆ, BRONIĆ. na tym polu nie znamy słowa KOMPROMIS. sankcje i inne środki jeśli stosowane, powinny być podporządkowane temu hasłu. Zadanie pierwsze dla nowego parlamentu: Dopilnować by winni śmierci ludzi na Ukrainie byli ukarani, by śledztwa były prowadzone. By kraje nie przychylne wyjaśnieniu spraw odczuwały dyskomfort z tego powodu na innych polach, np gospodarki. By przypominać Rosji, że jest w OBWE i do przestrzegania praw człowieka się zobowiązała. Niech w nowym PE zapanuje klimat jak pokazany w filmie PUNKT OPARCIA.

Mocny głos UE, ONZ, OBWE, że winni rozlewu krwi w Kijowie (100 zabitych), Słowiańsku (kilkadziesiąt), Odessie (40) będą bezwzględnie ścigani kimkolwiek są, byłby skuteczniejszą metodą nacisku skłaniającego do zakończenia konfliktu niż wszelkie sankcje. Mam nadzieję, że winni nie śpią spokojnie, że sprawiedliwość ich dosięgnie. Jak giną ludzie nie ma podziału na naszych i wrogów. Bo życie ludzkie jest prawem człowieka. Majątek tylko luksusem.

wtorek, 06 maja 2014

Paweł Kowal (PR) - polityk wytrawny zgłosił kandydaturę Bogusława Sonika (PO) na stanowisko Komisarza ds. Energii. 2 i pół tygodnia przed wyborami stracił wiarę we własną partię. Czy jest na początku drogi Miśka Kamińskiego i zobaczymy go w PO? A może chciał spalić Sonika?

poniedziałek, 28 kwietnia 2014
piątek, 18 kwietnia 2014

63 proc. badanych nie zamierza brać udziału w wyborach do PE

poniedziałek, 14 kwietnia 2014

http://www.iphils.uj.edu.pl/~j.hartman/text/zebra_hartmana.pdf

Co mu w duszy czyli głowie gra? jakie wartości, jaka wizja kraju i europy? Czy z filozofa będzie dobry polityk? Na pewno z upływem czasu pisze coraz lepiej, lżej, klarowniej. Zbiór nie zawiera genialnego felietonu z POLITYKI na temat likwidacji filozofii na Uniwersytecie w Białymstoku, w którym pojechał po bandzie po bezwstydnej głupocie. Każdy tekst mówi: ja już to czytałem, bo teksty były publikowane przez lata w gazetach.

sobota, 12 kwietnia 2014
poniedziałek, 24 marca 2014

Ludzie na Majdanie oddali życie za flagę UE a Kaczyński i towarzysze zrobili z niej podczas konwencji dywanik na scenie, po którym deptali. Kaczyński jest odważniejszy od Putina. Bo nawet on nie pozwolił sobie na taki gest.

 

 

niedziela, 23 lutego 2014

Jeśli UA wejdzie do UE będzie to pierwszy przypadek, że kraj wstępuje do UE w wyniku rewolucji. A to oznacza przyspieszenie integracji. Już nie tylko traktaty, kuluary, dyplomacja i negocjacje, ale i przelana krew. I UE jak USA w Wojnie Secesyjnej uzyska swoją kartę w historii, która jest heroiczna.

czwartek, 20 lutego 2014

Parlament Europejski w czasie Zimnej Wojny naciskał na reżimy za Żelazną Kurtyną. Dzięki temu bały się pójść na całość z represjami. Robotników, którzy protestowali w Gdańsku reżim też nazywał terrorystami. Oglądając ten film myślałem o Ukrainie. I o tym co w takiej sytuacji doradzałby Zbigniew Brzeziński?

wtorek, 18 lutego 2014

czuję że PL w KE będzie reprezentować kobieta. wyprzedzi innych kandydatów jak w wyścigu F1 na ostatniej prostej. dziś o niej cisza :)

poniedziałek, 17 lutego 2014
sobota, 15 lutego 2014

Europoseł Ziobro: o złożeniu do min. sprawiedliwości projektu ustawy (co z tego, że jako EUROPOSEŁ nie ma inicjatywy ustawodawczej w krajowym parlamencie :) )

Europoseł Piotrowski: sugeruje że TRYBUNAŁ W STRASBOURGU jest organem UE

 

(TV TRWAM ma ładne studio programu o PARLAMENCIE EUROPEJSKIM, a może to w PE jest takie? ciekawe czy dostaje dotacje z UE na ten program, robiący ludziom wodę z mózgu)

sobota, 08 lutego 2014

W USA zawsze widzi się szanse a w UE zagrożenia - tak jak w przypadku Gazu Łupkowego. W USA nie ma strachu przed mobilnością - Friedbert Pfluger podczas Weimarskiego Trójkąta Gospodarczego.

Kraje których gospodarka oparta jest na produkcji a nie usługach i finansach. (WNIOSEK z #Weimarskiego Trójkąta Gospodarczego)

euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę