O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Artykuły | Fotoreporter | Z archiwuim UE
RSS
poniedziałek, 04 sierpnia 2014

na przejściu granicznym DDR - RFN dziś jest parking i sklepy. w Polsce zbudowano przejścia graniczne w środku kraju

piątek, 01 sierpnia 2014

Niemcy nie mają jak my powodów do dumy z okresu Powstania Warszawskiego. To nasza przewaga moralna. Ponieważ to dla nich czas wstydu, po wojnie (też przez ograniczenia okupantów) postawili na naukę i gospodarkę. Nie bądźmy tylko moralnymi zwycięzcami. Więcej Centrów Nauki Kopernik, autostrad, supermarketów, biznesów a pamięci tyle by nie popadała w kicz i tandetę jaką są np. rekonstrukcje hist. 

oddaję cześć bohaterom ale w PL za mało jest instytucji w stylu CN Kopernik w stosunku do instytucji typy Muz. Powst. W. pamięć jest ważna ale od kreatywności zależy nasza przyszłość czyli przetrwanie. pracujmy na nie by nie musieć o nie walczyć.

1. Czy Ukraińcy będą potrafili przejść od walki do budowania?

2. Czy gdy nadejdzie rozczarowanie owocami rewolucji nie odwrócą się przeciw przyjaciołom i nie zaczną walczyć np. z Polakami i polską mniejszością u siebie?

3. Czy wielki ładunek agresji teraz wykorzystywany do wyzwolenia nie zostanie zagospodarowany przez nieuczciwych manipulatorów do złych celów?

4. Czy Ukraińcy akceptują terroryzm?

5. Czy szanują prawa człowieka?

6. Jaka będzie pozycja Polski (40 mln) między Niemcami (80 mln) a Ukrainą (50 mln).

7. Czy silna Ukraina jest w interesie Polski?

8. Jak prowadzić politykę by nie była zbyt silna?

Czy Ukraińska mentalność na prawdę wędruje na zachód? Ta rewolucja ma innego ducha niż Solidarność w 1980 r.

To kilka pytań pod prąd naiwnej postawie wobec Ukrainy, tak częstej w Polsce.

czwartek, 24 lipca 2014

Czy ktoś jeszcze pamięta, że na początku lat 90' były koncepcje polityczne by zamiast integrować się z UE (EWG) tworzyć alternatywę środkowoeuropejską? Gdzie byśmy dziś byli? Przedmieścia Putin Country?

środa, 23 lipca 2014

Kilka miesięcy temu na majdanie w Kijowie ludzie oddali życie i przelali krew za integrację z UE, tego wcześniej w historii integracji europejskiej nie było. 

Dziś Holendrzy, Australijczycy, Brytyjczycy, Niemcy patrząc na odlatujące NATOwskim samolotem trumny z ciałami ich rodaków czują z pewnością coś podobnego jak Polacy 11.04.2010 gdy ze Smoleńska odlatywała trumna z ciałem Prezydenta RP Lecha Kaczyńśkiego. 

Separatyści i Ci którzy ich wspierają chcieli uderzyć w Ukrainę a zamiast tego zafundowali Europejczykom wspólnotę przeżyć, emocji. WSPÓLNĄ HISTORIĘ. Unii i Ukrainie.

Putin strateg? 

sobota, 19 lipca 2014

list z usa: dziekujemy za mocna rekomendacje dla osoby, ktora zacznie u nas studia w ramach stypendium fulbrighta. prosimy o kierowanie innych zdolnych. jako politolog wszystkich politologow czuje satysfakcje.

Donald Tusk powinien brać w ciemno stanowisko szefa Rady Europejskiej. Jeśli Kaczyński wygra kolejne wybory to nie Tusk będzie w stanie odebrać mu później władzę.

czwartek, 17 lipca 2014

Michał Boni to nie jest polityk jakich lubię i szanuję. W mojej klasyfikacji zajmuje miejsce w grupie NIŻSZY LEVEL  . JKM z grupy DZIWAK awansował do grona SZALENIEC. Groźny. Nakręcanie agresji powinno być tłumione w zarodku. Cieszę się, że zamiast podkładającej bomby Ulrike Meinhoff mamy w PL tylko krzyczącą Ewę Stankiewicz. Co nie znaczy, że nie mamy "szans" po 25 latach wolności na taki krajobraz jak mieli Niemcy 25 lat po wojnie.

Jeśli któryś z bohaterów knajpianych audiobooków PO zostanie kimś w UE będzie to oznaczało, że ta partia jest skuteczna w robieniu z ludzi idiotów nie tylko ze swoich wyborców

Julia Pitera (PO) kiedyś koleżanka partyjna JKM w UPR jest uosobieniem tego jak jej dzisiejsza partia czerpała pełnymi garściami z programu i kadr partii JKM. Zwalczała m.in. korupcję i kumoterstwo. Dziś nie wiem czy z partii JKM jest co wyciągać pozytywnego, czy nie został sam szkielet odessany z tego co wartościowsze, ale Pitera mogłaby przypomnieć sobie o postawie sprzed lat i skierować ją do wewnątrz partii, ma przecież mandat w PE na 5 lat i mogą jej skoczyć. A JKM można wciągnąć w grę, w strukturę, jak kiedyś PiS Leppera, ale to chyba za mądry gość by złapał haczyk. Pozostaje więc upodobnienie się do UPR i Korwina. Tak można go zneutralizować. Czy np. prof. Pawłowicz to na prawdę prosta baba? Nie! To kreacja na potrzebę gawiedzi. Na Kempę?

wtorek, 10 czerwca 2014

http://www.wprost.pl/ar/451852/Poslanka-PO-Kaminski-powiedzial-cos-co-wstrzasnelo-poslami-Dlatego-nie-stracil-immunitetu/

 

żółta kartka dla J.Pitery. Ziobro, Senyszyn, Kurski uwielbiali się fotografować na tle kuluarów sejmu choć zasiadali w PE. w ten sposób wprowadzali niewyrobionych wyborców w błąd co do ich kompetencji w systemie. J.Pitera poszła tą drogą

środa, 28 maja 2014

JKM był  pracownikiem naukowym – najpierw w Instytucie Transportu Samochodowego, następnie na Uniwersytecie Warszawskim w Zespole Badań nad Informacją i Techniką Podejmowania Decyzji kierowanym przez Klemensa Szaniawskiego.

Ponadto jest mistrzem brydża. 

 

Kto okaże się lepszym graczem? JKM czy Donald Tusk układający dziwne listy wyborcze i robiący dziwne roszady personalne? Chciałbym by premier zyskał poważnego przeciwnika. Ale szczerze mówiąc nie wierzę w JKM.

Taki wniosek można wysunąć z

1. zachowań PiS - smrodliwe sugerowanie fałszerstw bez przesłanek i język ofiar "bo nas nie wpuścili do komisji tylko musieliśmy robić zdjęcia wywieszonych protokołów". A gdzie mieliście mężów zaufania gamonie?

2. zachowania kandydatów Polski Razem łamiących ciszę wyborczą. Wasz lider był Ministrem Sprawiedliwości, miał szansę zmienić prawo. A teraz nie podoba wam się prawo dot. wyborów? Zachowanie godne niedojrzałych gówniarzy a nie poważnych pretendentów.

Rozmowa z kandydatką Polski Razem (jak wnoszę ze zdjęcia w tle) dzień przed wyborami (cisza wyborcza):

a tobie co sie stało na głowę ?

przepraszam , czy my się znamy ?
bo ta wiadomość chyba do kogo innego miała trafić?

jakoś przez dlugi czas byłeś moim znajomym
tak?

a mi się wydawało że dziś przez ok minutę ?

chorą amsz glowe jak widac

żegnam!

dostałem dziś zaproszenie do znajomości?
chyba że ten fb wariuje
po co takie obraźliwe sformułowania ?

ale jeśli to forma zaproszenia na randkę to zgadzam się

piątek, 23 maja 2014

Wejdą: PO PIS SLD PSL i TR oraz PR(?) ; Nie wejdą: KNP(?) SP RN - moim zdaniem jedyna zagadka to: czy PR czy KNP. Raczej PR. KNP nie, bo kto wie, kto jest jedynką tej partii w jego regionie? A PR się rozwija ciekawie.

czwartek, 22 maja 2014

Rozkład polskich mandatów w PE (wpis analityczno-życzeniowy :) ) : PO 21 PiS 20 SLD 3 PSL 3 TR 2 PR 2 a jak będzie? 

euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę