O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Artykuły | Fotoreporter | Z archiwuim UE
RSS
wtorek, 10 kwietnia 2018

Film SMOLEŃSK A.Krauze to nie sztuka. To nie słaba sztuka. To nawet nie propaganda. To psychopatyczna propaganda. Zaspokajająca chore potrzeby. Scena w której dziennikarka umawia się z pilotem by uzyskać od niego informacje nt. katastrofy w której zginęło prawie 100 osób na dyskotece a potem z nim tańczy mogła powstać tylko w chorym, perwersyjnym i cynicznym umyśle. Właśnie psychopatycznym. Ale ja się prawicowych umysłów nie boję, przez które i dla których został stworzony ten film.Nie boję się PiSu. Odczuwam obrzydzenie i pogardę ale wiem, że przetrwamy.

13:53, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Jeśli PiS-owi będzie brakować do wygranej w wyborach kilku procent to kilka miesięcy wcześniej Rosja odda nam wrak. PiS będzie miał sukces i wygra co leży w interesie Rosji. 15 08 2019?

13:43, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
sobota, 24 marca 2018

Spór wokół regulacji prawnych dotyczących aborcji to nie spór zwolenników i przeciwników życia lub zwolenników prawa do wyboru nad prawem do życia przeciw tym co życie stawiają nad wyborem. Tak zarysowane linie podziału to efekt medialnych uproszczeń. Istotą jest to jak głęboko kontrola Państwa i sankcje karne będą wpuszczone w tą strefę. Im bardziej Państwo ingeruje tym większe ma pole do użycia swoich narzędzi przeciw obywatelom. Sprawa aborcyjna może być narzędziem szantażu przeciw komuś niewygodnemu. Np. kobieta działająca przeciw rządowi będąca w ciąży zagrażającej jej zdrowiu lub życiu może zostać oskarżona o to, że powód usunięcia jest inny. I tu prokurator ma pole do popisu. Może szantażować ją, lekarza. A czas leci. A to może doprowadzić do śmierci. Wygodnej dla władzy. Tak samo może się dziać w lokalnych - powiatowych układach. Kościół Katolicki nie powinien narzucać w tej sprawie rozwiązań prawnych bo w ten sposób działa z Państwem i aparatem represji przeciw swym poddanym. Powinien głosić swój pogląd i do tego się ograniczyć.  

Ostatnio w TVN24 wystąpił Paweł Kukiz lider udającej opozycyjną formacji. Mówił o ciężko chorej córce, której leczenie jest zależne od decyzji administracyjnej. A niech teraz ostrzej się sprzeciwi planom rządu w tej czy innej sprawie. Decyzja aparatu władzy może oznaczać wyrok śmierci dla niej. To już się dzieje. Czy Kukiz idąc z tą sprawą do TV zrobił ruch wyprzedzający i załatwiał sobie polisę ubezpieczeniową przed takim działaniem?

09:45, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 26 lutego 2018

Chcę €uro w PL. Chciałem PL w NATO & UE i mam. Kiedyś Rosja podsuwała nam pomysły NATO-bis i RWPG- bis byśmy byli oderwani od Zachodu.Dzięki €uro będziemy bardziej na Zachodzie a mniej w próżni między nim a Rosją. Polski Złoty to super waluta, €uro też. Ale €uro ma też ten geopolityczny bonus.

01:08, eu2012mm
Link Komentarze (1) »
piątek, 29 grudnia 2017

Lech był na czele strajku ale nie Wałęsa lecz Kaczyński twierdzi Dobra Zmiana. 

W 2018 okaże się być może, że to nie Gowin był uczniem Tischnera a Tischner uczniem Gowina :)

12:43, eu2012mm
Link Komentarze (1) »

majstersztyk PiSowskiej propagandy: pomóżmy uchodźcom na miejscu.

a zagrywka, że art 7 jest za nie przyjęcie uchodźców pachnie tanią manipulacją

jak ktoś jest na miejscu to nie jest uchodźcą :) #rżnięciegłupa

12:38, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

oglądłem wczroraj Gowina w TVĘ i tak się zastanawiam czy on wierzy w to co mówi czy już przyjął PRLowską manierę mówienia z przekonaniem zakręconych psychologicznie głupot, które racjonalizują to co złe i gupie #reforma wymiaru prowadzi do 4' wymiaru

P.S. Zamast trójpodziału będziemy mieli czwarty wymiar. Tymiński kiedyś w kółko to hasło powtarzał

00:42, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
piątek, 22 grudnia 2017

1. efekt skali
2. stabilny kurs
3. waluta sąsiadów
4. bezpieczeństwo
5. ekskspansja - możliwość zaoferowania €uro UkrAinie

09:00, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 grudnia 2017

Kolejne po Trójmorzu urojenie geopolityczne prawicy to nowy ośrodek integracji w Europie Środkowej w sojuszu z UK. UK Europa Środkowa potrzebna jest jak Morawieckiemu broszka, a do tego prawica myli chyba Londyn z Moskwą. Każda próba budowania konkurencyjnego czegoś do Zachodu oddala nas od niego. A to nie oznacza niezależności a krok na wschód. NATO-bis, RWPG-bis to pomysły podrzucane przez współpracowników Rosji na początku lat 90'. Inne to wspólna NATO i Rosji gwarancja bezpieczeństwa dla PL i sąsiadów zamiast wejścia PL do NATO. Stefan Meller w swoich wspomnieniach opisywał jak torpedował te pomysły zarażające głównie postkomunistów, niezależnie o tego czy byli podatni na nie z głupoty czy byli zdrajcami. Dziś prawica niezależnie od podstaw takiej podstawy też szkodzi PL ślepą wiarą w pomysły z paździerzu. Zgadnijcie gdzie powstają.

23:15, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 18 grudnia 2017

Ciekawe czy PiS likwidując możliwość głosowania korespondencyjnego wie, że w ten sposób pozbawia teścia Prezydenta możliwości oddania głosu w ten sposób i utrudnia mu życie? Julian Kornhauser, dysydent internowany w stanie wojennym i wybitny poeta od kilku lat porusza się na wózku. Niechlujna niedelikatność PiS-u czy celowe poniżanie Prezydenta i testowanie jego poczucia godności? Nie wierzę by nie wiedzieli. W ten sposób partia rządząca prowadzi z głową Państwa i jego rodziną wojnę hybrydową, wchodząc w proces podejmowania decyzji na temat potencjalnego veta z buciorami poprzez uderzanie w kontekst rodzinny, przypominając Prezydentowi, że Lepper też miał na imię Andrzej i tyle samo dla niej znaczył.(aż przestał być potrzebny)

22:59, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
sobota, 16 grudnia 2017

Podziwiam ojca Igora Stachowiaka za dzielność z jaką znosi oglądanie mordowania swojego syna a chwilę potem to komentuje. Za to że ma siłę, odwagę, honor. On to robi pro publico bono. By bandytyzm nie został zamieciony pod dywan, by to się nie powtórzyło. Modelowa misja medium jako strażnika praworządności, praw człowieka i demokracji. Dziwicie się teraz, że TVN 24 dostał od władzy grzywnę w wys. 1,5 mln zł? Wiedzieli, że to zostanie wyemitowane. TVNowi24 rura nie zmiękła. Brawo! 

 

20:47, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Dziwię się wszystkim co mówią: mało ludzi na manifestacjach. Spoko. Trzeba oszczędzać siły by ich użyć jak przeciwnik z desek się nie podniesie a nie jak wali sierpowymi (i młotowymi). Poza tym rewolucje wybuchają nieoczekiwanie. Więc włączcie nieoczekiwanie. Zalecam chillout i postawę spoko.

20:14, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 10 grudnia 2017

Na prężnym i ideowym organizmie Dobrej Zmiany żerują ukrywające się w drugiej linii czynniki sabotujące, defetystyczne i rozłamowe. By działać skutecznie pozostają w głębokiej konspiracji zdradzając na zewnątrz niekiedy przeciwne postawy. Szansą na pokonanie Dobrej Zmiany jest przeniknięcie w jej szeregi, rozpoznanie tych jednostek i wspólne działanie na rzecz określonego celu. Taka strategia pozwoli też na rozpoznanie w naszym obozie czynników defetystycznych, rozłamowych i sabotujących ponieważ tamte czynniki posiadają na ich temat wiedzę.

05:09, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 listopada 2017

ten tupoplew leci już z urwanym skrzydłem. dodają gazu do dechy. niech dodają :)

12:31, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Prezydent zaprosił Donalda Tuska na 11.11 / i już wiadomo czemu Prezes chory :)

11:32, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 listopada 2017

Nigdy nie włączę się w kult Katastrofy Smoleńskiej. Z tych samych powodów nie będę palił zniczy Piotrowi S. który spalił się pod Pałacem Kultury.

Nie ma we mnie zgody by oddawać hołd tam gdzie raczej potrzebne jest współczucie i edukacja. W przypadku Smoleńska o procedurach. W przypadku Piotra S. o depresji.

Czyn Piotra S. od lat leczącego się na depresję dał mu ulgę. Należy tą decyzję uszanować. I głośno mówić o chorobie jako o przyczynie samospalenia. Strasznej. Rok temu nie dał jej rady fotoreporter Jerzy Miller. Wykorzystywanie cierpienia do celów politycznych jest obrzydliwością.  Manifest polityczny Piotra S. należy uszanować i przeanalizować ale oddzielić od czynu będącego skutkiem choroby.

Wylewanie krokodylich łez nad trumną Piotra i oczekiwanie, że jego śmierć można politycznie wykorzystać jest nie tylko moralnie naganne. Jest głupie.  Budowanie tożsamości politycznej lub narodowej na Smoleńsku lub Piotrze S. prowadzi do autodestrukcji. Jest u podstaw fałszywe, bo nie zakłada prawdziwych przyczyn. Fałszywe przesłanki prowadzą do fałszywych wniosków.

Ciszej nad tą trumną!

08:00, eu2012mm
Link Komentarze (1) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 34
euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę