O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Artykuły | Fotoreporter | Z archiwuim UE
RSS
czwartek, 06 kwietnia 2017

W propagandzie jaka się odbywa a ma nas nastraszyć zlewają się pojęcia: uchodźca z imigrant, uchodźca z terrorysta, muzułmanin z terrorysta i każde z tych słów dowolnie łączone jest z innym w pary. Nadawcy komunikatów skaczą po tych pojęciach. W głowie niewyrobionego odbiorcy, nie znającego się na mediach, nie rozróżniającego informacji od propagandy te pojęcia trafiają do zbioru ONI. A skoro ONI - terroryści są źli to i muzułmanie i uchodźcy i imigranci. Stają się potencjalnymi terrorystami. Nawet dzieci mordowane w Syrii bronią chemiczną to ONI. Jakiś gorszy sort. Podczłowiek. Podejrzany. Nie należy mu się współczucie. Właściwie to jest zamieszany z definicji.

Skoro ONI to ONI to MY to MY. Do MY propaganda zalicza antydemokratycznych polityków, bojówkarzy, kiboli. Są z naszej grupy MY. Bronią NAS. Więc propaganda wycina trudne pytania, krytyczne myślenie. Analityczne podejście. Bo skoro krytykujesz to atakujesz NAS. Więc należysz do grupy ONI.

I tak nie widzimy, że kreowani na NASZYCH są de facto dla nas zagrożeniem. Bo świat został podzielony na czarno biały w fałszywy sposób. Do grupy złych zostały wrzucone także ofiary. A do grona obrońców potencjalni najeźdźcy i ciemiężyciele.

TROLE: po wczorajszym wpisie o propagandzie Russia Today także pojawiły się komentarze z użyciem mechanizmu mieszania pojęć i mieszające je ludziom w głowach. Także zarysowana fałszywie linia podziału, w której niedemokratyczna Rosja jest NASZA, a wszyscy z grupy ONI są źli, także ofiary wojny. Dopiero po chwili uświadomiłem sobie, że to zorganizowany trolling. Dziś nadeszła odp. dla czego. W Rosji zostały zorganizowane przez rząd manifestacje poparcia dla rządu i przeciw terroryzmowi. (Widać trole czytają polski internet) Coś Wam to przypomina?

12:21, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
środa, 05 kwietnia 2017
  1. Po zamachu w metrze w Petersburgu wskazano niewspółczujących(sojuszników zamachowców): to Europa, która po zamachu w Londynie podświetla Bramę Brandenburską we flagę UK a po zamchu w Berlinie Wieżę Eifla we flagę Niemiec. A teraz nic!
  2. Wskazano współczujących(prawych i sprawiedliwych zbawicieli): kibice którzy wywiesili transparent na meczu gdzieś w Rosji, Trump, LePen którzy złożyli kondolencje.
  3. Muzułmański radykalizm posługujący się terroryzmem to fakt. Ale wskazywanie jako zbawicieli masę kiboli lub populistów a nie pokazywanie ich niszczycielskiej energii to manipulacja. Oni sami są zagrożeniem. Nie będą mnie bronić przed niczym, bo oddając im swoje bezpieczeństwo pozwoliłbym też chwycić się za mordę. Ale są tacy niestety co ich zbawicielskość kupują. Ja tej ceny nie zapłacę.
  4. Ważne jest by widzieć niuanse. Nie widzieć świata czarno-białego. To fałsz. I pod to białe na tle czarnego włazi coś paskudnego, czego nie widzimy bo przez kontrast widzimy to co ciemniejsze.
  5. TVP też stosuje te metody co RT. Napawa mnie to obrzydzeniem. Na szczęście jest też internet.
13:34, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Art134KonstRP:W czasie pokoju Prezydent RP sprawuje zwierzchnictwo nad Siłami Zbronymi przy pomocy Ministra ON :D

13:10, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

art 131 KonstRP: w razie niemożności zgłoszenia przez Prezydenta niemożliwości sprawowania urzędu stwierdza ją TK na wniosek Marszałka Sejmu. Prezydent biorąc udział w rozmontowaniu TK nie przewidział? nie mógł bo by się naraził? W każdym razie jest w czarnej dziurze.

11:15, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 03 kwietnia 2017

Nasza konstytucja skończyła 20 lat. Jest trochę jak golf dwójka TDI. Dobra, funkcjonalna i trudno jej nie szanować za kompleksowe i przemyślane rozwiązania ale wymaga liftingu, bo weszła w wiek, w którym dosiadły ją dresy i dewastują. Czas na napęd hybrydowy. Nowocześnie odlotowy, cichy i eko ;)

01:17, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 30 marca 2017

 A co najmniej zaniepokojony. Całym sercem z Ukraińcami walczącymi o wolność. Ale to co robi wojna z psychiką i umysłem niektórych to koszmar. Gloryfikacja wojny. Taka podświadoma. Gloryfikacja niezdolności do twórczego działania a zdolności do walki. Gloryfikacja fajnego życia na wojnie w okopie i namiocie z żonką przy boku, laską bez refleksji. Brak autorefleksji i samokrytyki słabości własnego kraju i narodu. Popieranie symboliki z korzeniami nazistowskimi. Bądźmy sercem z UA ale umysłem wymagajmy od nich jak od partnerów. Twardo jak trzeba. Traktujmy ich jak równych sobie a nie jak dzieci specjalnej troski. By jak już się podniosą ich zła energia na razie "słusznie" jak nam serce dyktuje skierowana kiedyś nas nie walnęła po łbie. A to, że w PL jest 1,5 mln Ukraińców to dobrze. Ten umęczony kraj potrzebuje zdrowych psychicznie ludzi, nie naznaczonych chorą sytuacją wojny do tego by go kiedyś zbudować, niech tu mają bezpieczny azyl.

P.S. wkurza mnie to, że z kupionych w UE karetek i terenówek nie zdjęliście PL (lub D) rejestracji. Nie wciągajcie nas w wojnę w ten sposób. Pomożemy, ale jak nie będziecie robić tego typu zagrywek. To manipulacja.

13:48, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Tylko, że UK jest się w stanie podnieść a UE nie. UE od której odchodzi filar, duży kraj, jako zlepek małych krajów z 1 dużym, bez problemów nie powinien iść na konfrontację z UK. UK to nie mała Norwegia, Szwajcaria czy Islandia. To nie języczek u wagi. to szala. z kolei UK nie powinna ryzykować konfrontacji bo sama też niewiele może. A tam gdzie 2 się bije tam skorzysta nie koniecznie DOnald Trump. Także militarnie i geopolitycznie. Dlatego miękki Brexit + reforma UE jest najrozsądniejszym wyjściem.

13:37, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
RT wybrany na wiceprzewodniczącego EPP (EPL)
 
RT to polityk budzący moje miszane uczucia:
 
Dzielny: brał udział w proteście w sejmie
Wykształcony: zna języki
Zdolny: ma potencjał
 
ale też:
 
leniwy: olewa Kraków z którego jest posłem, a jak już się pojawi wali dowcipami na poziomie Familiady
 
niewiarygodny:zachęca do działań w internecie, radzi z rzekomej autopsji jakie to super medium, sam w nim nie istniejąc
 
niekomunikatywny: używa żargonu będącego połączeniem bełkotu nowomowy i języka z instrukcji AGD
 
niesprawdzony: nie przeszedł politycznego chrztu bojowego
 
PO poniesie konsekwencje błędnej decyzji stawiając na polityka nie dokończonego, zawodzącego.
13:27, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

60 lat i co dalej? – debata 36 obywateli RP z okazji 60 lecia Traktatów Rzymskich w 6 podstolikach: Migracje, Zatrudnienie, Bezpieczeństwo, Ekologia, Zaufanie do UE, Tożsamość Kulturowa.

Konkluzje: UE czyli Matnia Strukturalno-Organizacyjna

Organizator: Fundacja Schumana

Konkluzje trafią do szefa KE Jean- Claudea Junckera

Obywatelska burza mózgów. Osoby świetnie zorientowane, z pasją, z kreatywnymi i odważnymi pomysłami.

Demokracja będzie bardziej obywatelska, uczestnicząca, wymusza to m.in. rozwój internetu.

Brexit jeśli zostanie dobrze poprowadzony może doprowadzić do dobrego ułożenia stosunków GB i UE a UE zyska większą swobodę integracyjną. Brytania jest trochę inna.

Unia Europejska powinna mieć własne pazury i zęby. Własną straż graniczną. Związki taktyczne wojsk złożone  z armii państw należących do UE.

Agencje pracy w UE to patologia. Rynek pracy wymaga doregulowania i większej kontroli. Aktualna sytuacja wielu luk prowadzi do ludzkich dramatów.

UE jest w Matni Organizacyjno-Struktoralnej. By działała należy ujednolicić i uprościć jej strukturę.

Fake News zagrażają bezpieczeństwu. Sieją strach, dają władzom pretekst do ograniczenia praw człowieka i swobód demokratycznych.

Swoboda przepływu osób powinna być zachowana.

Jest biuro UE w Warszawie i Wrocławiu. Brak w mniej proeuropejskich miastach, także eventów: Lublinie, Rzeszowie, Krakowie, Białymstoku.

Marcin Matuzik

00:03, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
środa, 08 marca 2017

Wkurza mnie emeryt Rzepliński, Passent, dominikanie: Puciłowski i Ludwik Wiśniewski i cała masa biadolących przedstawicieli starszego pokolenia, rysujących czarne scenariusze. Wasze "analizy" są guzik warte, podszyte wyniesioną z zaborów mechaniką klęski, na zasadzie: a nie mówiłem? zrównującą biadolenie z racją. Pomijacie ważne aspekty, nie widzicie co w młodym pokoleniu kiełkuje, ale nie tym co chodzi na marsze ONR-u, a tym co tworzy innowacje, startupy, koncepcje nowej edukacji. Pesymizm wynika z braku analitycznego spojrzenia, poszerzenia horyzontów poza wam znany świat. Pomijacie dane - dlatego wasze wnioski są fałszywe. Z lenistwa. A to jeden z grzechów głównych.

21:28, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
sobota, 04 marca 2017

Pomysł z kandydaturą Jacka Saryusz-Wolskiego to kwintesencja PiSowskiego sposobu myślenia. Przekombinowanego, zakompleksionego. I jest to de facto poparcie Donalda Tuska. Ale tak przez szmatkę by nie dotknąć bezpośrednio, z obrzydzeniem. 50 shades of Jarosław. Co mu w głowie siedzi? Strach się bać!

19:01, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 28 lutego 2017

Manewr z rzekomym kandydowaniem europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na szefa Rady Europejskiej sprawia wrażenie mającego pozwolić zachować twarz polskiemu rządowi na zasadzie: mamy coś do Tuska ale nie do EPP ani polskich polityków tej formacji. No ale skoro chcecie Tuska to wiedzcie, że tylko o niego chodzi. A szefem RE zostanie TUSK.

10:25, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 lutego 2017

Spotykam ostatnio osoby zakręcone na punkcie edukacji. Innowacyjnej, społecznej, świeżej. Dobra zmiana zdechnie bo w tym środowisku coś kiełkuje pozytywistycznie od zera. To co było to se ne vrati. To co jest nie przetrwa bo jest wczorajsze i nie tylko o edu chodzi. Polityka, życie społeczne i inne dziedziny będą podlegać tym samym prawom.

14:10, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
Gdyby Wajda żył mógłby nakręcić film ZIEMIA OBIECANA 2. Nie w Łodzi a w Krakowie. Nie w w XIX w a w XXI. Nie w fabrykach, bankach i pałacach a w startupach, coworkach, akceleratorach, hubach, blogach i na fejsie i snapczacie. Inna technika a tacy sami ludzie. Takie same nadzieje i porażki. Sukcesy i intrygi. Nieokiełznana energia czegoś co jeszcze nie okrzepło. Jest żywiołem. Nie ma zasad. Jest dynamiczne. Szalone. Wciągające. Żyję w tym świecie nauki innowacji, internetu, technologii i startupów. Pokolenie ode mnie młodsze o 20-25 lat kocham, jest pozbawione obciążeń mojej generacji, czyste, zupełnie inne. Niewinne. <3 I LIKE IT!
 
 
14:09, eu2012mm
Link Komentarze (1) »
środa, 22 lutego 2017
wtorek, 14 lutego 2017

Ciekawe czy ktokolwiek z obu stron sporu o edukację wyobraża sobie jak powinna wyglądać szkoła epoki startupów, grafenu, postprawdy, aplikacji i smartfonów, by te dzieciaki umiały się w takim świecie poruszać? Z jednej strony oldskulowy Kaczyński z Zalewską a z drugiej równie vintage Broniarz i jakaś ex ministerka z rządu Kopacz (tak bezbarwna, że nie zapamiętałem jej nazwiska). Doszła do władzy ekipa dinozaurów, która chce zawrócić Wisłę kijem, broni status quo ekipa oświecona i oświeceniowa ale archaiczna, w śmiesznych perukach i rajtuzach (to dlatego ludzie posłali do diabła PO i Komorowskiego). Dopiero następne generacje będą musiały obie posłać na drzewo i zbudować coś sensownego od zera.

17:06, eu2012mm
Link Komentarze (1) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 31
euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę