O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Artykuły | Fotoreporter | Z archiwuim UE
RSS
czwartek, 05 stycznia 2017

Kijowski: jestem się w stanie rozliczyć z każdej złotówki / Opinia Publ: czekamy, karty na stół, umowy, faktury, faktyczne usługi

10:36, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 stycznia 2017
  1. Mistrzowie: tylko oni mają instynkt gry politycznej, mniejszych gierek, refleks, intuicję, charyzmę, błysk geniuszu:

WAŁĘSA

KACZYŃSKI

TUSK 

  1. Aspiranci-efemerydy: zdawało się, że doszusują ale czegoś zabrakło:

PALIKOT

SCHETYNA 

  1. „Przywódcy” opozycji: Szwejk nazwałby ich pierdołami, ja gamoniami, nie nadążają za polityczną tiki-taką, nie kumają, nie jarzą, brak im refleksu a tym gra antydemokratyczny przeciwnik, że narzuca tempo i porę obrad w nocy:

SCHETYNA(pytany przez Anitę Werner o TK:”po owocach ich poznamy”zamiast „to imitacja TK”

PETRU(nie nadający się na przywódcę, zaprowadził swoje stadko w maliny, ośmieszył Lubnauer, która nieudolnie go kryła)

 Osobistości na obrzeżu polityki ale nie mające możliwości wejścia do niej na 100% by skutecznie coś zrobić:

MICHNIK

RYDZYK

OWSIAK

KIJOWSKI 

  1. Herosi: Posłowie okupujący Sejm, na posterunku prawa i demokracji:

TRZASKOWSKI: teraz wiem za co mu płacę i że nie zmarnowałem głosu, wychodzi ze skóry teoretyka, młodocianego tetryka, posługującego się nowomową. W boju się dociera, rozwija. 

  1. Eksperci:

Posłowie do PE, znają się na robocie, tworzeniu prawa, niewykorzystane osobowości, z innego niż polski zaściankowy światek, może kiedyś będą tu pasować by namieszać nam tu pozytywnie. 

  1. Szczęściarz:

SCHETYNA – jak los mu pomógł załatwić  PRotasiewicza a raczej głupota i nonszalancja tego drugiego.

Osłabienie PETRU to osłabienie SCHETYNY bo należą do tej samej grupy. Schetyna to FREAK, łączy dziwne i sprzeczne cechy, udaje mu się, może odegrać rolę znaczącą ale nie przewodnią.

Na szachownicy jest jeden mistrz: KACZYŃSKI, układ gry powoduje, że dwie figury pozostałe czyli WAŁĘSA i TUSK nie mają możliwości ruchu by udanie do niej wejść. TUSK wracający z Brukseli byłby naznaczony porażką, wszedłby wielu swoim w drogę.

Jak może grać opozycja? Grać bez lidera jak niektóre drużyny bez nominalnego napastnika.

02:06, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 stycznia 2017

Czar fachowości posłanki Lubnauer prysł w chwili nieudolnego krycia R.Petru. A polityk nie ma życia prywatnego, pytanie czy z vice przewodniczącą .Nowoczesnej coś go łączy a partia jest biznesem prywatnym musi wybrzmieć. Kto w .N odważy się je ostro postawić pierwszy wygra jak kiedyś Merkel z Kohlem.

19:44, eu2012mm
Link Komentarze (1) »

Jeden Ujazdowski wiosny nie czyni ale delegitymizuje PiS jako partię chadecką, konserwatywną.

12:14, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Nie będzie dowcipnie bo temat nie do robienia sobie jaj. Nie napiszę, że wybiegający z Kebabu w Ełku z nożem kucharz, który zadźgał podpitego zaborce 2 flaszek Coli, krzyczał "Wiedeń pomścimy", choć na FB jest kilka Fanpageów i wydarzeń robiących sobie z dramatycznych wydarzeń w Sylwestra jaja jak berety, np marsz solidarności z Muzułmanami, startujący o 21:37 i zaproszenie na ostrego jak nóż kebaba po nim. Kraków, ul. Szewska: kilka kebabów, obok sklep z odzieżą "patriotyczną", księgarnia, McDonalds, tablica ku czci zabitego przez SB Pyjasa a dawniej była jeszcze redakcja Wyborczej. Prawdziwe zderzenie cywilizacji. Boje się. Ale nie islamizacji a tych co widzą ten urojony częściowo problem. Bo gdy społeczeństwo a za tym państwo pójdzie na wojnę z "totalitarnym islamizmem" to może w imię tego "zagrożenia" przyciąć nasze prawa. A Ci co staną w ich obronie staną się urojonymi sojusznikami ISIS. A drogą jest oparcie Państwa na uniwersalnych wartościach. Wolności: wyznania, słowa, związków, stowarzyszania, itp. Gdy tego będzie się przestrzegać fanatycznie, żaden Islamizm nam tego nie odbierze. Ani inna ideologia. Ale może dla prawicowych umysłów to okazja. Wskazać wroga, na zasadzie "łapać złodzieja" by w imię rzekomej walki o bezpieczeństwo podporządkować sobie współobywateli. Dla korzyści własnej ideologi?

00:04, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 01 stycznia 2017

Wymyśliła prawica budowanie WSPÓLNOTY NARODOWEJ tańćzącej jak jej zagra a tu jej pod Sejmem powstała niepokorna, prawdziwa, oddolna. KOD itp

22:47, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
sobota, 31 grudnia 2016
czwartek, 29 grudnia 2016

Trybunał Konstytucyjny dziś od tego sprzed kilku tygodni różni się tym czym kolejka PIKO od prawdziwego pociągu. Dziś po raz pierwszy zabawka została użyta. A mój ulubiony film to Król Maciuś I

17:36, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 grudnia 2016

o pułkownikach(także tych kręcących się wokół KODu): jaki totalitaryzm taki Stauffenberg :)

03:11, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
sobota, 24 grudnia 2016

PiS chce chwycić ludzi za mordę a wśród ich wyborców są tacy, którym to się podoba a nawet chcą pomóc. I oni to dopiero problem

17:28, eu2012mm
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 19 grudnia 2016

wiara w to, że PAD wkroczy, będzie mediował, zadziała rozsądnie, urośnie, itp jest wyrazem SYNDROMu SZTOKHOLMskiego

20:32, eu2012mm
Link Komentarze (1) »

na naszych oczach rozwalany jest system polityczny III RP. do tego co przed DOBRĄ ZMIANĄ nie będzie powrotu, ale to czego pragną jej autorzy się nie spełni :)

20:26, eu2012mm
Link Komentarze (1) »

Władza wykonawcza i ustawodawcza rok temu złamały prawo czyli Konstytucję w sprawie TK, społeczeństwo nie jest od tej chwili zobowiązane prowadzić z nią dialogu i uprawiać interakcji w opisanych przez nią instytucjach i stosując wypowiedziane prawo bo byłaby to walka asymetryczna w której władza ma przewagę. Władza wypowiedziała społeczeństwu umowę jaką jest konstytucja a to oznacza zawieszenie jej obowiązywania dla obu stron. Dlatego część społeczeństwa jest dziś na ulicach. Wybory dały władzy mandat działania w ramach zasad które opisuje konstytucja, a nie ich zmiany. To co robi jest nadużyciem i oszustwem. Dlatego ma prawo się bronić. Za atak na TK blokada Sejmu przez przedstawicieli. Wreszcie siły i środki są symetryczne. Demokracja z instytucji przeszła na ulice. Zasady zastąpiła siła. Obu stron.

Chcę by ład konstytucyjny był przywrócony jak najszybciej. Byśmy mogli zacząć działać w demokracji jak opisuje to Tischner.

00:42, eu2012mm
Link Komentarze (2) »
niedziela, 18 grudnia 2016

Wolne media. Szybkie samochody. Gorące kobiety. Zimne piwo!

16:18, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Wieści prosto znad Odry(cichy sojusznik D.Tuska): Donald Tusk przemówił dziś we Wrocławiu na zakończenie roku dla miasta jako Europejska Stolica Kultury, jego powrót do kraju nie jest tak nie realny jak jeszcze niedawno się wydawało. Jednym z największych obrońców Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej może okazać się europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Gdyby Donald Tusk stracił to stanowisko to Polska w ramach nagrody pocieszenia dostałaby fotel przewodniczącego (a bardzo prawdopodobne, że przewodniczącej ) Parlamentu Europejskiego. Tego Ryszard Czarnecki by nie zniósł. Wiązałoby się to z utratą przez niego fotela wiceprzewodniczącego Europarlamentu. 

02:47, eu2012mm
Link Komentarze (1) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 30
euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę