O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Artykuły | Fotoreporter | Z archiwuim UE
RSS
sobota, 11 lutego 2017

 "jakby go staranował na pewno by zginął" Skąd ta pewność Panie Ministrze? Przesłanie: zeznaj jak chcemy, pomóż nam ukręcić łeb sprawie, to będziemy cię lubić. Ale ten teatrzyk z marnym aktorzyną Błaszczakiem nie przesłoni tego, że oficer BOR ma połamane obie nogi i przeszedł poważną operację. Chyba sprawą powinny zająć się międzynarodowe org. ochrony praw człowieka. Skandaliczna historia!

15:00, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Dziś ważny dzień w polskiej polityce (nie! nie chodzi o wypadek Szydło). Jarosław Kaczyński dziś wypłacił prosto z liścia w ryj i bez cienia empatii, szacunku i pozorów zasad wszystkim, którzy traktują politykę jak sklepik do którego przychodzi się by dostać, by politycy dali, załatwili i by zrobili dobrze. Reprezentacją tych dziś stali się frankowicze. Ale przecież nie tylko oni ustawiają się w stosunku do polityków i współobywateli jak folwarczne chłopstwo, silne w gębie, sarkające, żądające i głosujące nie za czymś a przeciw czemuś i komuś, by odsunąć tych czy tamtych, nie zważając na bliźnich, mając gdzieś ich dobro i wolność i dobro wspólne. Dziś taka postawa poniosła klęskę dostając w d...

W życiu politycznym, ale i religijnym, społecznym i paru innych wadą w PL jest brak zaangażowania, uczestnictwa, obecności. Działajmy, wstępujmy do partii, stowarzyszeń, klubów. Wypowiadajmy się i działajmy pozytywistycznie. Jak będziemy mieli wpływ nikt inny tak robić się nie odważy.

01:02, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 lutego 2017

NAsz mistrz , mistrzunio dyplomacji Witold San Escobar Waszczykowski a za nim nasz misrz, arcymistrzunio samodzielnej myśli politycznej Andrzej D. opowiadają, że jednym z priorytetów PL polityki zagr. jest nawiązanie współpracy między Grupą Wyszechradzką a Trójkątem Weimarskim. Bo to, że jesteśmy wszyscy w jednej UE to już nie jest wystarczające? Macie Panowie w domu dostęp do Wikipedii? Czy musicie kwitnąć z takimi bzdurami?

11:28, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 31 stycznia 2017

omawianie dokumentów, których szerokiej publiczności się nie pokazuje, nie przedstawianie pokrzywdzonych, znajomych pokrzywdzonych, oprawców, świadków, innych dowodów. wnioski oparte na jednym wyrywkowym fakcie. czyli unikanie całokształtu na rzecz detalu.

 
 
 
 
19:58, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 30 stycznia 2017

Marshall McLuhan przewidział, że świat dzięki mediom stanie się globalną wioską. Żył w epoce TV a internet stał się dostępny dla każdego dopiero ćwierć wieku po jego śmierci. Nie dziwmy się, że gdy dzięki sieci świat jest już globalną wioską niektórzy z zapałem starają się zrobić z niego prawdziwą wiochę. Zapał rewolucyjny jest normą na początku każdej nowej epoki. Potem opada.

20:04, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 stycznia 2017

wybór Kijowskiego na szefa mazowieckiego KOD to jak wybór Oleksego na szefa SLD po aferze OLINa. podszyty litością a na tą w polityce nie ma miejsca. ten facet jest utrącony i w polityce unieszkodliwiony. nie jest kwestią jego wina lub brak.

19:11, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
sobota, 07 stycznia 2017

Złośliwość algorytmów internetowych: BIURO RACHUNKOWE ul. KIJOWSKA:) (takie podesłał)

20:20, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 stycznia 2017

Jedyna szansa dla KODu to LEONARDO DA VINCI jako lider. Będzie wtedy KOD LEONARDA DA VINCI. :) Dobranoc PAńsTwU ;) !

21:41, eu2012mm
Link Komentarze (1) »

Nie płaczmy po KODzie, Petru, Kijowskim. Jeśli produkt na rynku politycznym jest wadliwy im szybciej zniknie tym lepiej. A przyroda nie znosi próżni i pojawi się nowy. Przyspieszając ten proces pomagamy demokracji.

12:32, eu2012mm
Link Komentarze (3) »

Kijowski: jestem się w stanie rozliczyć z każdej złotówki / Opinia Publ: czekamy, karty na stół, umowy, faktury, faktyczne usługi

10:36, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 stycznia 2017
  1. Mistrzowie: tylko oni mają instynkt gry politycznej, mniejszych gierek, refleks, intuicję, charyzmę, błysk geniuszu:

WAŁĘSA

KACZYŃSKI

TUSK 

  1. Aspiranci-efemerydy: zdawało się, że doszusują ale czegoś zabrakło:

PALIKOT

SCHETYNA 

  1. „Przywódcy” opozycji: Szwejk nazwałby ich pierdołami, ja gamoniami, nie nadążają za polityczną tiki-taką, nie kumają, nie jarzą, brak im refleksu a tym gra antydemokratyczny przeciwnik, że narzuca tempo i porę obrad w nocy:

SCHETYNA(pytany przez Anitę Werner o TK:”po owocach ich poznamy”zamiast „to imitacja TK”

PETRU(nie nadający się na przywódcę, zaprowadził swoje stadko w maliny, ośmieszył Lubnauer, która nieudolnie go kryła)

 Osobistości na obrzeżu polityki ale nie mające możliwości wejścia do niej na 100% by skutecznie coś zrobić:

MICHNIK

RYDZYK

OWSIAK

KIJOWSKI 

  1. Herosi: Posłowie okupujący Sejm, na posterunku prawa i demokracji:

TRZASKOWSKI: teraz wiem za co mu płacę i że nie zmarnowałem głosu, wychodzi ze skóry teoretyka, młodocianego tetryka, posługującego się nowomową. W boju się dociera, rozwija. 

  1. Eksperci:

Posłowie do PE, znają się na robocie, tworzeniu prawa, niewykorzystane osobowości, z innego niż polski zaściankowy światek, może kiedyś będą tu pasować by namieszać nam tu pozytywnie. 

  1. Szczęściarz:

SCHETYNA – jak los mu pomógł załatwić  PRotasiewicza a raczej głupota i nonszalancja tego drugiego.

Osłabienie PETRU to osłabienie SCHETYNY bo należą do tej samej grupy. Schetyna to FREAK, łączy dziwne i sprzeczne cechy, udaje mu się, może odegrać rolę znaczącą ale nie przewodnią.

Na szachownicy jest jeden mistrz: KACZYŃSKI, układ gry powoduje, że dwie figury pozostałe czyli WAŁĘSA i TUSK nie mają możliwości ruchu by udanie do niej wejść. TUSK wracający z Brukseli byłby naznaczony porażką, wszedłby wielu swoim w drogę.

Jak może grać opozycja? Grać bez lidera jak niektóre drużyny bez nominalnego napastnika.

02:06, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 stycznia 2017

Czar fachowości posłanki Lubnauer prysł w chwili nieudolnego krycia R.Petru. A polityk nie ma życia prywatnego, pytanie czy z vice przewodniczącą .Nowoczesnej coś go łączy a partia jest biznesem prywatnym musi wybrzmieć. Kto w .N odważy się je ostro postawić pierwszy wygra jak kiedyś Merkel z Kohlem.

19:44, eu2012mm
Link Komentarze (1) »

Jeden Ujazdowski wiosny nie czyni ale delegitymizuje PiS jako partię chadecką, konserwatywną.

12:14, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Nie będzie dowcipnie bo temat nie do robienia sobie jaj. Nie napiszę, że wybiegający z Kebabu w Ełku z nożem kucharz, który zadźgał podpitego zaborce 2 flaszek Coli, krzyczał "Wiedeń pomścimy", choć na FB jest kilka Fanpageów i wydarzeń robiących sobie z dramatycznych wydarzeń w Sylwestra jaja jak berety, np marsz solidarności z Muzułmanami, startujący o 21:37 i zaproszenie na ostrego jak nóż kebaba po nim. Kraków, ul. Szewska: kilka kebabów, obok sklep z odzieżą "patriotyczną", księgarnia, McDonalds, tablica ku czci zabitego przez SB Pyjasa a dawniej była jeszcze redakcja Wyborczej. Prawdziwe zderzenie cywilizacji. Boje się. Ale nie islamizacji a tych co widzą ten urojony częściowo problem. Bo gdy społeczeństwo a za tym państwo pójdzie na wojnę z "totalitarnym islamizmem" to może w imię tego "zagrożenia" przyciąć nasze prawa. A Ci co staną w ich obronie staną się urojonymi sojusznikami ISIS. A drogą jest oparcie Państwa na uniwersalnych wartościach. Wolności: wyznania, słowa, związków, stowarzyszania, itp. Gdy tego będzie się przestrzegać fanatycznie, żaden Islamizm nam tego nie odbierze. Ani inna ideologia. Ale może dla prawicowych umysłów to okazja. Wskazać wroga, na zasadzie "łapać złodzieja" by w imię rzekomej walki o bezpieczeństwo podporządkować sobie współobywateli. Dla korzyści własnej ideologi?

00:04, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 01 stycznia 2017

Wymyśliła prawica budowanie WSPÓLNOTY NARODOWEJ tańćzącej jak jej zagra a tu jej pod Sejmem powstała niepokorna, prawdziwa, oddolna. KOD itp

22:47, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 31
euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę