O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Artykuły | Fotoreporter | Z archiwuim UE
RSS
wtorek, 08 maja 2018
poniedziałek, 07 maja 2018

Stosunek do osób niepełnosprawnych jest testem dla Państwa czy jest demokratyczne i jakie wartości stoją za władzą. Temu rządowi się nie spieszy. Protest opiekunów osób niepełnosprawnych powstrzymał na szczęście samochwalstwo rządu, ile to i na kogo dał (z nie swojej a naszej kieszeni) Cyklon bredni o tym, że Gowinowi nie starcza do pierwszego a Szydło nagrody się należały też przestał szaleć. A ja bym chciał Szydło i Gowina zobaczyć w delegacji u nich. Co ich powstrzymuje? Wstyd czy strach?

13:55, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 06 maja 2018

W dyskusji o tym czy PL powinna przyjąć €uro brakuje mi podkreślenia, że PL mogąc wybierać między dwiema świetnymi walutami jest w sytuacji luksusowej (ja jednak wolę €uro z powodu bonusa geopolitycznego)

16:59, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
sobota, 05 maja 2018

Konstytucja 3 maja pierwsza w Europie. Powinna być świętowana w całej Europie.

01:34, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
piątek, 04 maja 2018

http://spcleantech.pl/czlonek-komitetu-sterujacego-easme-eu/

South Poland Cleantech Cluster

Janusz Kahl, CEO w South Poland Cleantech Cluster został wybrany przez Komisję Europejską na członka Komitetu Sterującego projektu

„Skills for smart industrial specialization and digital transformation” 
(„Umiejętności na rzecz inteligentnej specjalizacji przemysłowej i transformacji cyfrowej”)

dla Executive Agency for Small and Me-dium-sized Enterprises (EASME - Agencja Wykonawcza ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw) działających w ramach uprawnień przekazanych przez Komisję Europejską, EASME / DG GROW, który został przyznany PriceWaterhouseCoopers (PwC) w Luksemburgu.

EASME jest największą Agencją unijną zarządzającą m.in. środkami unijnymi z programów HORIZON 2020, COSME, LIFE, ERASMUS+.

Członkowie komitetu sterującego mają:

  • monitorować prace oraz wykonywać przeglądy raportów opracowanych przez PwC
  • spotykać się w Brukseli z EASME i Komisją Europejską, aby dokonać przeglądu postępów i omówić przygotowanie sprawozdań okresowych, które powinny zostać zatwierdzone przez Komitet Sterujący
  • uczestniczyć w telekonferencjach
  • udzielać doradztwa i wskazówek w trakcie pracy
21:56, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 maja 2018

Bany na FB to newsy coraz częstsze i o randze info o wydaleniu dyplomatów. #signumtemporis

22:18, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 01 maja 2018
piątek, 27 kwietnia 2018
wtorek, 24 kwietnia 2018

Jestem zdumiony ilością hejtu pod adresem Ewy Kochanowskiej, wdowy po RPO, który zginął w smoleńsku. Cysterna szamba jaką wylali na nią użytkownicy FB za DONALDA DONALDOWICZA, które to sformułowanie świadczy o niej a ja znajduję w nim spory ładunek humorystyczny to dowód, na to że Polacy nie mają dystansu, nie czują konwencji innych niż CHŁOP KROWIE NA ROWIE. Duszno w tej naszej Polszcze. I nawet, to, że wypowiedziała to osoba posunięta w swej starości, straumatyzowana nie było okolicznością łagodzącą.

12:56, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Integracja UE z OBWE i Radą Europy może pozwolić zawrócić Brexit kijem, otworzyć integrację europejską na więcej państw i lepiej wykorzystać agendy tych organizacji (Komisja Wenecka, Trybunał w Strasbourgu - agendy RE). Może być fundamentem euromocarstwa #planmatuzika :)

00:25, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Język autorytarny: agresja, odczłowieczenie, manipulacja. Coraz więcej tego w rządowych mediach. Coraz częściej tak zagrane piłki retoryczne podejmują osoby uważające się za demokratów: Dwa przykłady dzisiejsze: Dziennikarz TVP Info o Donaldzie Tusku: za chwilę zostanie wprowadzony na salę. 2. Ewa Kochanowska o PDT: Donald Donaldowicz. 3. Kilka dni temu prawicowy dziennikarz w TVP Info: oskarżony miał poręczenia osób typu Wujec, Modzelewski. Znacie inne przykłady?

19:21, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

TVPInfo przesluchanie PDT nadaje z opóźnieniem. Możliwość manipulacji

12:41, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę