O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Artykuły | Fotoreporter | Z archiwuim UE
RSS
piątek, 27 kwietnia 2018
wtorek, 24 kwietnia 2018

Jestem zdumiony ilością hejtu pod adresem Ewy Kochanowskiej, wdowy po RPO, który zginął w smoleńsku. Cysterna szamba jaką wylali na nią użytkownicy FB za DONALDA DONALDOWICZA, które to sformułowanie świadczy o niej a ja znajduję w nim spory ładunek humorystyczny to dowód, na to że Polacy nie mają dystansu, nie czują konwencji innych niż CHŁOP KROWIE NA ROWIE. Duszno w tej naszej Polszcze. I nawet, to, że wypowiedziała to osoba posunięta w swej starości, straumatyzowana nie było okolicznością łagodzącą.

12:56, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Integracja UE z OBWE i Radą Europy może pozwolić zawrócić Brexit kijem, otworzyć integrację europejską na więcej państw i lepiej wykorzystać agendy tych organizacji (Komisja Wenecka, Trybunał w Strasbourgu - agendy RE). Może być fundamentem euromocarstwa #planmatuzika :)

00:25, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Język autorytarny: agresja, odczłowieczenie, manipulacja. Coraz więcej tego w rządowych mediach. Coraz częściej tak zagrane piłki retoryczne podejmują osoby uważające się za demokratów: Dwa przykłady dzisiejsze: Dziennikarz TVP Info o Donaldzie Tusku: za chwilę zostanie wprowadzony na salę. 2. Ewa Kochanowska o PDT: Donald Donaldowicz. 3. Kilka dni temu prawicowy dziennikarz w TVP Info: oskarżony miał poręczenia osób typu Wujec, Modzelewski. Znacie inne przykłady?

19:21, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

TVPInfo przesluchanie PDT nadaje z opóźnieniem. Możliwość manipulacji

12:41, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
sobota, 21 kwietnia 2018

Obserwując komentarze większości ludzi 50+, nawet tych dobrze wykształconych na temat zjawisk politycznych na świecie i w PL i ich czarnowidztwo sądzę iż mierzą świat miarami świata który odchodzi dlatego ich opinie nie są trafne. Bo nie da się Wisły zawrócić kijem a oni nad tym najbardziej boleją. Trzeba przede wszystkim myśleć jak urządzić przyszłość.

18:57, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 kwietnia 2018

15:44, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 kwietnia 2018
wtorek, 17 kwietnia 2018

PO wystawiając operetkowego, (Legia Honorowa - za co?, jakaś funkcja w PE którego członkiem nie jest) kandydata, arogancko ignorującego wyborców i swoje obowiązki poselskie w okręgu wyborczym czyli w Krakowie - Rafała Trzaskowskiego na Prezydenta Warszawy może sprawić, że gdy Warszawiacy a za nimi reszta Polski zaznają jego postawy i stylu przypominające schyłkowego Komorowskiego a osiągnięcia pójdą w świat to PiS w następnych wyborach uzyska większość konstytucyjną. Kwiaty wtedy Prezes PiS-u z liścikiem dziękczynnym powinien wysłać Grzegorzowi Schetynie.

p.s. na dodatek jak zostanie prezydentem wawy to jego miejsce w sejmie zajmie jakaś polityczna miernota, i tego wyborcy też mogą nie zdzierżyć a sama miernota sobie może nie dać rady. efekt ten sam czyli napędzanie PiSowi elektoratu.

p.p.s tak się psuje demokrację. wniosek. facet powinien poważnie podejść do zaufania jakie mu daliśmy i dobrze pracować w sejmie i udowodnić swój potencjał. a nie zdradzać. lekceważąc obowiązki posła z Krakowa na rzecz kampanii wyb. w Wawie wpada w konflikt interesów. może powinien złożyć manda(nie). profesjonalne to nie jest.

20:25, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
piątek, 13 kwietnia 2018

16:03, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 kwietnia 2018

Film SMOLEŃSK A.Krauze to nie sztuka. To nie słaba sztuka. To nawet nie propaganda. To psychopatyczna propaganda. Zaspokajająca chore potrzeby. Scena w której dziennikarka umawia się z pilotem by uzyskać od niego informacje nt. katastrofy w której zginęło prawie 100 osób na dyskotece a potem z nim tańczy mogła powstać tylko w chorym, perwersyjnym i cynicznym umyśle. Właśnie psychopatycznym. Ale ja się prawicowych umysłów nie boję, przez które i dla których został stworzony ten film.Nie boję się PiSu. Odczuwam obrzydzenie i pogardę ale wiem, że przetrwamy.

13:53, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Jeśli PiS-owi będzie brakować do wygranej w wyborach kilku procent to kilka miesięcy wcześniej Rosja odda nam wrak. PiS będzie miał sukces i wygra co leży w interesie Rosji. 15 08 2019?

13:43, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę