O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Artykuły | Fotoreporter | Z archiwuim UE
RSS
piątek, 13 lipca 2018

Spacerując z zadumą przez Wzgórze Wawelskie, mając świadomość ponad 1000 letniej historii naszego Narodu, dokonań wielkich Polaków leżących na tym wzgórzu i poezji stworzonej przez laureatów Nagrody Nobla w Krakowie miałem cały czas przed oczami post Rafała Trzaskowskiego. Zrozumiałem ciężar odpowiedzialności na nim spoczywający i poczucie misji. My ludzie świadomi wartości dziedzictwa cywilizacyjnego i rozumiejący Europę oraz jej cywilizację zasługujemy by poprowadzić lud niczym Mojżesz przez Morze Czerwone, by niczym archanioł powstrzymywać ostrze byle jakiej, miałkiej duchowości mogącej zniweczyć dorobek pokoleń. Gdy czytałem ten post, mój adapter odtwarzał winylowy krążek, który jeszcze nie jest w sprzedaży ale my ludzie z elity już mamy pierwsze egzemplarze: Michał Rusinek śpiewa szlagiery Grzegorza Turnaua. Przesłanie niektórych utworów zrozumiałem dopiero 10 lat po wydaniu. Patrząc na obraz Młodzieniec Rafaela wiszący na mej ścianie myślałem o Polsce.

19:26, eu2012mm
Link Komentarze (2) »
środa, 04 lipca 2018
Rządy PiS wkroczyły w etap przypominający Operację Walkiria. Dwuwładza, urzędnicy nie wiedzą którego porządku przestrzegać: konstytucyjnego czy bezprawia. I to nie tylko małe wystraszone żuczki. Także Prezydent, który nie wie, że czegoś tam wczoraj nie podpisał na temat SN a jego minister Mucha nie wie jak to komentować, choć ma pewną siebie minę i mówi, że jest zadowolony, choć oczka rozlatane i jakoś mu nie wierzę.
 
Symbolem tego dziadostwa jest sytuacja w MON i urzędowanie dwóch ministrów.
 
Bolszewicy udający konserwatystów i patriotów niszczą Państwo.
16:12, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

PiS buduje federalną Europę. Jak to możliwe? Oficjalnie ich reformy mają wzmacniać władze, unowocześniać instytucje, usprawniać system. De facto niszczą Państwo, np. Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy. Państwo nie staje się mocniejsze a jest demontowane. Ponieważ Polska jest w UE funkcje zniszczonych instytucji przejmują znajdujące się wyżej w hierarchii instytucje Unijne. Polskie raczej będzie trudno odbudować. Państwo po PiS-ie będzie słabe. A UE z własną polityką obronną, systemem zakupów uzbrojenia i polityką zagraniczną będzie stawać się państwem federalnym.

p.s. a Brexitu nie będzie

13:12, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »

Co powinien zrobić dysponent nr 112 gdy zgłoszenie dotyczy człowieka, który nie chce pomocy ale widać, że jej potrzebuje? Np. lekko oszołomionego starszego człowieka ze spuchniętą kostką siedzącego pół dnia na przystanku, pewnie głodnego? Nie powinien prowadzić dywagacji ze zgłaszającym w stylu "a czy Pan pytał" "a chce?" "a może nie chce pogotowia" "łącze z pogotowiem" a wezwać kogoś, kto sytuację sprawdzi i zapewni opiekę.

Bo taki ktoś może paść ofiarą swojego stanu zdrowia, wypadku komunikacyjnego, kieszonkowców i wielu innych zagrożeń. Ale widać dysponenci 112 w Małopolsce są w tej kwestii niedouczeni. Mają łopatologiczne procedury z lukami.

To nie zgłaszający ma wymyślać procedury i analizować sytuacje, bo nie jest zawodowcem. Ma zrobić co się da i podać dalej. Przecież taka sytuacja to nie wezwanie do urojonego problemu a problemu może nie ewidentnego, nietypowego, gdzie trzeba ruszyć głową i wezwać odpowiednią służbę, może Straż Miejską?

Kiedyś w Berlinie byłem świadkiem sytuacji gdy człowiek w złym stanie poległ na chodniku na dworcu autobusowym. Nie wezwano pogotowia a karetkę która zabrała go do zakładu opiekuńczego.

Podobna spychologia jest w Straży Miejskiej (986), Urzędzie Wojewódzkim, gdzie nie można zgłosić takich uwag a tel. odbiera jakiś niegrzeczny, niekompetentny człowiek i daje tel. do kogoś kto nie odbiera i odpisuje, że jest na spotkaniu.

A i red. GW w KRK średnio tematem zainteresowana, do tego trzeba było dzwonić dwa razy.

Jednym zdaniem: spychologia, bezmyślność i chamstwo.

11:54, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę