O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Artykuły | Fotoreporter | Z archiwuim UE
RSS
niedziela, 14 kwietnia 2019

Największe chamstwo i pogarda dla ludzi ze strony tej władzy to decyzja: jak jest kaska w budżecie to dać ją hołocie, niech się nachleje i nażre za swoje, ale to my dajemy, byle na nas głosowali. I nie było pytań o to czy nie potrzebują opiekunowie niepełnosprawnych lub nauczyciele. Bo takie pytania zadają mężowie stanu. Bo władza autorytarna ma człowieka w pogardzie. Także udając że daje prezenty rozdzielając nasze pieniądze.

23:11, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
Najważniejsza w wypowiedzi Prezesa o €uro jest deklaracja, że €uro przyjmiemy bo się zobowiązaliśmy. Potem to przykrył propagandowym bełkotem o tym, że czekamy aż zrównamy się z Niemcami a €uro przechodziło kryzysy.
 
I właśnie dlatego Panie Prezesie że €uro kryzysy przeszło warto je przyjąć, bo z chorób wieku dziecięcego zostało wyleczone. I nie czekajmy na zrównanie się z Niemcami a potraktujmy €uro jak dźwignię, narzędzie które pomoże nam się z nimi zrównać szybciej.
 
€uro to efekt skali czyli waluta dużej częśći kontynentu, wygoda podczas podróżowania na zakupy, do pracy lub turystycznie.
 
Przyjęcie €uro to oszczędność na wymianie walut - tzw. kosztach transakcyjnych.
 
Ponadto w strefie €uro są niże stopy procentowe niż w PL
 
No i efekt psychologiczny. Łatwiej porównamy się z Niemcami, Francuzami, Irlandczykami, Holendrami. To wyzwoli energię, która będzie nas pchała do zrównania płac i emerytur.
 
A ponadto w Konstytucji 3 maja jest napisane, że Korona i Litwa ma mieć jeden pieniądz. A na Litwie €uro już jest.
12:02, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
tak europoseł Sośnierz robi z siebie błazna a z ludzi durniów. Panie Pośle a nad czym Pan pracuje? Co Pan dla nas robi? Płacimy Panu z naszych podatków nie za to by kpił sobie Pan z ludzi a by Pan pracował dla dobra wspólnego
11:47, eu2012mm
Link Dodaj komentarz »
euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę