O Europie i Unii - EUropa da się lubić!
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Artykuły | Fotoreporter | Z archiwuim UE
RSS

Aktualności

niedziela, 03 lipca 2016

Stara elita wchodzi w sojusz z nową by przetrwać. Choć i zdarza się, że Ci o których piszą na Pudelku wchodzą w związki (także małżeńskie) z tymi o których piszą w Wikipedii, i tak się pną w górę ;) jak Antonow 24

czwartek, 19 maja 2016

Posłuchałem co mówią na  Europejskim Kongresie Gospodarczym: Morawiecki, Szydło, Emilewicz, Adamczyk i Gowin i mam ochotę zakrzyknąć: PODZIWIAM WAS. Gospodarczy patriotyzm + kreatywność, świetne, sensowne projekty, rozsądek i wyjście z zaścianka. Pracowitość i kompleksowość.

Ale nie zakrzyknę bo jesteście niewiarygodni. Kwitniecie pomysłami jak ogród botaniczny po ulewie tylko to wygląda tak, jak dyskusja na Titanicu jaką sałatkę podać na podwieczorek. Nie zauważacie fundamentów. Rozmontowanie TK to nie tylko uderzenie w demokrację i praworządność ale pośrednio w gospodarkę. To zbliżanie PL do tego co mamy na Ukrainie. Korupcji i uznaniowości decyzji. Bałaganu i przemocy realnej władzy czyli np. gangów i sitw. Niewiarygodności dla kapitału. Lęku dla obywatela. W takim kraju trudno robić interesy.

Nie wierzycie? Spojrzyjcie na kurs złotego na www.wnp.pl - portal organizatora kongresu. Dziś 1€ = 4.4 PLN

Czy jest tam ktoś, kto przerwie obłęd uzależnienia od kompleksów i ograniczeń intelektualnych i emocjonalnych skrzywionego mentalnie wodza? Czy jest tam ktoś kto zna znaczenie słów. honor, odpowiedzialność, odwaga cywilna? Nie. Wolicie uciekać przez mentalne Zaleszczyki do Siedmiogrodu PiSowskich urojeń o 1000 letniej Rzeszy na miarę naszych możliwości, ze słomy jak barejowski miś.

 

Zdejmijcie z głów okulary do VR. Przywróćcie temu statkowi równowagę czyli praworządność. Fundamenty naszej ojczyźnie. 

Dlatego zamiast tego wołam do każdego z nich z osobna: TK głupcze! ;)

środa, 13 kwietnia 2016

Postulat powołania niezawisłego Trybunału Konstytucyjnego lub odpowiedniej Izby Sądu Najwyższego był jednym z postulatów zawartych w uchwale I Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność” z 7 października 1981

sobota, 19 marca 2016

3 maja to nie będzie święto łamiących Konstytucję!

niedziela, 13 marca 2016

Podczas demonstracji KOD w KRK agresywni skinheadzi wygrażali ludziom np. słowami "powinnaś dziękować władzy za bezpieczny kraj".Władzo odetnij sie!

środa, 09 marca 2016

Ze zdziwieniem oglądam Wiadomości TVP. Uczciwa i obiektywna informacja o TK. Wyrok nazwany wyrokiem. Wyważone opinie z różnych punktów widzenia. Moja teoria spiskowa jest taka: Komisja Wenecka dostaje monitoring mediów. Grzebanie przy tym temacie w TVP skończyłoby się wielkim międzynarodowym skandalem, gdyby np. pokazano w RE albo KE kuriozalne kwiatki medialne jak z Korei Płn.

środa, 23 grudnia 2015

PiS paraliżując TK nie wzmacnia władzy wykonawczej w PL. Paradoksalnie powoduje zwiększenie realnej władzy organów UE nad PL(w perspektywie)

poniedziałek, 21 grudnia 2015

nazistowskie HEIL HITLER i PiSowskie JAROSŁAW-POLSKĘ ZBAW łączy KULT JEDNOSTKI

środa, 09 września 2015

W Krynicy pojechali Nikiforem. jego w filmie grała kobieta ale nie miała na imię Beata.

niedziela, 06 września 2015

Bo gdyby przyszedł na wasze zgromadzenie człowiek przystrojony w złote pierścienie i bogatą szatę i przybył także człowiek ubogi w zabrudzonej szacie, a wy spojrzycie na bogato odzianego i powiecie: Usiądź na zaszczytnym miejscu, do ubogiego zaś powiecie: Stań sobie tam albo usiądź u podnóżka mojego, to czy nie czynicie różnic między sobą i nie stajecie się sędziami przewrotnymi? Posłuchajcie, bracia moi umiłowani! Czy Bóg nie wybrał ubogich tego świata na bogatych w wierze oraz na dziedziców królestwa przyobiecanego tym, którzy Go miłują?

poniedziałek, 31 sierpnia 2015

Rafał Trzaskowski mówi o segregacji uchodźców. Rafał! Nie idź tą drogą.

http://www.blox.pl/blog/stats/euroobserver

środa, 26 sierpnia 2015

Polityka zagraniczna tworzona jak na przyzbie w Panu Tadeuszu. Romantyczna. Archaiczna. Zaściankowa. W towarzystwie wzajemnych adoracji i lęków, a może antypatii wyniesionych z dziecinnych lektur. Węgiel wieziony furmanką albo dorożką po Rynku w Krakowie. Bo po co Polska silna, nowoczesna, asertywna i ambitna, bez bufonady? Lepsza z poczuciem misji, Mesjasz narodów, od morza do morza i z polityką międzymorza. Furmanki będą nowoczesne z klimatyzacją, węgiel nie ekonomiczny ale święty, pracą górnika uświęcon. Obronimy Wilno, zdobędziemy Kijów. Na kasztance. Zbudujemy Gdynię w Szczecinie i Centralny Okręg Przemysłowy - przemysłu pogardy, ją wyeksportujemy i Polska stanie się mocarstwem.  Węgla, furmanki i ostrej acz tchórzliwej gadki.

Pomysł na akcję: zbiórka bodźców dla uchodźców. Filmy, muzyka, książki niechciane w domu dla ośrodków. Tam narzędzie integracji kulturalnej.
piątek, 31 lipca 2015

Syn nie powinien kandydować - W. Cimoszewicz o starcie syna z listy PO. Ale PO chce pięknej katastrofy. Nie przeszkadzajmy. POmóżmy 

niedziela, 14 czerwca 2015

Lud wierzy że nowy prezydent odnowi oblicze ziemi, tej ziemi. Że płace wzrosną, każdy z nas kupi mercedesa i będą nas kochać blondynki. Lud nie zna uprawnień konstytucyjnych. Gdy A.Duda wejdzie na boisko też zostanie znienawidzony, jak każdy polityk (którym zresztą jest już dugo ;) )

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 15
euroobserver.eu

Wypromuj również swoją stronę